manoto - آرشیو 1400/1

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 937
» بازديد ديروز : 1980
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 2919
» بازديد سال : 936
» بازديد کل : 7803
» اعضا : 0
» مطالب : 2318

فرق بین عیارهای طلا چیست و کدام یک از همه بهتر است؟


تاریخ انتشار پست : 1400/1/31 بازدید : 7

«عیار» به ‏درجه خلوص طلا در مصنوعات ساخته‌شده از طلا گفته می‌شود. عیار طلا را از واحد کامل ۲۴ حساب می‌کنند. برای مثال طلای ۲۴ عیار طلای خالص با حداقل ۹۹٬۹ درصد طلاست. یا مثلا طلای ۱۸ عیار از ۷۵ درصد طلا و ۲۵ درصد فلز دیگر تشکیل شده‌است.

باید بدانید که عیار تعیین کننده مرغوب بودن یا نبودن طلا نیست؛ بلکه میزان وجود فلزات دیگری که در ساخت مصنوعات طلا استفاده می‌شود را تعیین می‌کند.

به طور کلی برای تعیین عیار از اعداد مختلفی همچون ۱۸K، ۱۴K یا ۱۰K  استفاده می‌شود. هریک از این اعداد بیانگر وجود درصد ‏مشخصی از طلا در یک شئ است. ‏حرف انگلیسی K در کنار این اعداد اولین حرف کلمه قیراط (karat) است. از قیراط برای نمایش درصد خلوص طلا استفاده می‌کنند. البته باید توجه داشته باشید که در زبان انگلیسی «عیار» را «قیراط» (carat یا Karat) می‌نامند و به همین خاطر با حرف اختصاری K مشخص می‌کنند. اما این قیراط با آن قیراطی که واحد اندازه‌گیری جرم سنگ‌های قیمتی و مروارید است، فرق دارد.

پس متوجه شدیم که «عیار»، واحد اندازه‌گیری خلوص آلیاژهای طلا و دیگر فلزات گران‌بهاست. احتمالا برایتان سوال پیش آمده که چرا طلا را با دیگر فلزها ترکیب می‌کنند؟ به این خاطر که طلای خالص ذاتا نرم است و هنگام استفاده در ساخت مصنوعات ممکن است تغییر شکل پیدا کند. ‏به همین خاطر برای اینکه سختی و استحکام کافی داشته باشد، معمولا آن را با فلزهای دیگر همچون مس، نقره، پلاتین و نیکل ترکیب می‌کنند.

بیشتر بخوانید :

خرید آنلاین طلا خرید گوشواره طلا

در بالا اشاره کردیم که هر چه میزان سایر فلزات در مصنوع طلا بیشتر باشد، عیار پایین‌تر است و برعکس؛ هر چه میزان طلا بیشتر و فلزات دیگر کمتر باشد، عیار مصنوع طلا بالاتر است و ارزش بیشتری دارد.

برای درک بهتر این مساله به موارد زیر توجه کنید:

طلای ۲۴ عیار (۲۴K): یک طلای خالص است و از ترکیب هیچ فلز دیگری در آن استفاده نشده است.

طلای ۱۸ عیار (۱۸K): از ۱۸ واحد طلا و ۶ واحد فلزات دیگر (مس، نقره یا پلاتین) تشکیل شده است. یعنی خلوص طلای آن ۷۵ درصد است.

طلای ۱۴ عیار (۱۴K): از ۱۴ واحد طلا و ۱۰ واحد فلزات دیگر تشکیل شده است. یعنی خلوص طلای آن ۵۸٫۳ درصد است.

نکته اول: باید توجه داشته باشید که به این کدهایی که روی طلا زده می‌شود اصطلاحا «انگ» هم می‌گویند. که همان مفهوم عیار را دارد.

نکته دوم: فلزهای گرانبها مثل طلا را نقره گاهی با واحد ۱۰۰۰ عیار می‌شوند. مثلا عیار «۷۵۰» طلا معادل همان عیار ۱۸ است. یعنی ۷۵۰ واحد از هزار واحد مصنوع طلا از طلای خالص تشکیل شده و بقیه‌ی آن آلیاژی از دیگر فلزهاست.

منبع : طلا فروشی اینترنتی کیش طلا


دسته : ,
برچست ها :

آیا ارتودنسی عوارض به همراه دارد؟


تاریخ انتشار پست : 1400/1/31 بازدید : 7

ارتودنسی در واقع یکی از روش های ترمیم و بازسازی ظاهر دندان ها است و کشیدن دندان در سال های نوجوانی، دندان های کج و رشد نادرست صورت را برطرف نمی‌ کند، از ارتودنسی همراه با بریس برای دهه ‌های اول نوجوانی که تمام دندان ‌های دائمی رشد کردند برای صاف کردن دندان استفاده می شود؛ اگر چه در اجبار دندان ‌ها برای تراز بندی مستقیم موثر هستند؛ اما تشخیص اینکه عیب وجود دارد یا خیر مهم است.

بیشتر بخوانید... تاثیر ارتودنسی بر عمل بینی

آیا ارتودنسی عوارض دارد؟

ارتودنسی همراه با تمام مزایایی که برای افراد ارائه می دهد، خطرات و محدودیت های دیگری از جمله جراحی، آسیب مینای دندان و ریشه و همچنین عود مجدد را دارد، مگر اینکه شما از لوازم نگهدارنده ثابت و متحرک بعد از تمام شدن درمان تان استفاده کنید. در ادامه به خطرات و محدودیت های درمان با ارتودنسی می پردازیم.

بیشتر بخوانید... ارتودنسی ثابت

 عوارض ارتودنسی

·       عود مجدد

عود مجدد و بازگشت دنان ها به حالت قبل خود، یک مشکل رایج در روش‌ های درمان ارتودنسی است، مگر اینکه دندان ها به طور دائمی با استفاده از نگهدارنده های پس از درمان حفظ شوند.

آسیب به مینای دندان

مینای دندان در واقع یک پوشش سخت و معدنی است که از دندان در برابر پوسیدگی محافظت می کند، وقتی که ارتودنسی  روی دندان نصب می شود، سطح مینای دندان به دلیل اینکه تمیز کردن قسمت هایی که بریس روی آن قرار گرفته شده دشوار است، می تواند باعث شود که در اطراف بریس ها پوسیدگی اتفاق بیفتد.

بیشتر بخوانید... متخصص ارتودنسی دندان

·       آسیب به ریشه

تحقیقات ثابت کرده است که حرکت ارتودنسی دندان ها از طریق نیروی ثابت بریس ها، باعث آسیب به ریشه دندان می شود.

·       احتباس دائمی

نگهدارنده وسیله ای است که برای جلوگیری از حرکت دندان پس از برداشتن بریس ها استفاده می شود. با توجه به اینکه درمان متداول با دلایل کج شدن دندان ها بطور کامل از بین می رود، تنها راه برای اطمینان از ثابت ماندن دندان ‌ها در جای جدید خودشان، نصب یک نگهدارنده ثابت است.

·       درد

در واقع ارتودنسی عوارض زیادی ندارد، بیشتر عوارض به دلیل رعایت نکردن نکات بهداشتی اتفاق می‌افتد. درد هم می ‌تواند یکی از عوارض باشد.

·       درد مخاط دهان

اکثر بیمارانی که تحت درمان با وسایل ثابت ارتودنسی هستند، در بعضی مواقع درد مخاط دهان را تجربه می‌کنند.

·       درد پریودنتال

نیروهای ارتودنسی در برابر دندان می توانند با فشرده سازی و روبات پریودنتال و در نتیجه التهاب بافت های پالپ و پریودنتال باعث درد شوند.

منبع: دانستنی های ارتودنسی دندان

دسته : ,
برچست ها :

چرا باید لیفت لثه انجام دهیم؟


تاریخ انتشار پست : 1400/1/31 بازدید : 7

امروزه بسیاری از افراد هستند که لثه آنها به دلیل اینکه دچار پیشروی یا پسروی شده است، لبخندشان دچار مشکل شده و دیگر اعتماد به نفس ندارند، اما خوشبختانه امروزه این شکل قابل حل می باشد و با استفاده از روشی به نام لیفت لثه یا ژنژیوکتومی می توان این مشکل را به راحتی حل کرد. این روش کاربرد بسیار خوبی دارد و افرادی که اعتماد به نفسشان به دلیل اینکه لثه آنها دچار مشکل است به هم خورده و نمی توانند در جمع ها بخندند. حال می خواهیم ببینیم که لیفت لثه چیست؟ و به چه صورت انجام می شود؟ لیفت لثه به دو روش انجام میگیرد که یکی از آنها جراحی می باشد و روش دیگر که ساده تر و راحت تر است و به کمک تکنولوژی انجام می شود روش لیفت لثه با لیزر استبا استفاده از این روش در کلینیک های معتبر دندانپزشکی می توانید به راحتی این مشکل را برطرف کنید و نگران از دست رفتن زیبایی خود نباشید.

بیشتر بخوانید ... بلیچینگ چیست

چرا باید لیفت لثه انجام دهیم؟

در بسیاری از موارد مصرف داروها و عوامل ژنتیکی یا حتی یک اتفاق میتواند لثه ی افراد را به روی دندان ها بیاورد به این معنی که لثه قسمت زیادی از دندان ها را می پوشاند و آنها را کوچک تر نشان می دهد، در این صورت نیاز به لیفت لثه وجود دارد و بر عکس این موضوع هم ممکن است و در مواقعی لثه افراد به قدری کوتاه است که وجهه ناخوشایندی را به وجود می آورد.

در این موارد می توانید لیفت لثه را انجام دهید و با استفاده از روش های نوینی که وجود دارد زیبایی را به لبخند خود بازگردانید.

بیشتر بخوانید ... لمینت دندان

مزایا لیفت لثه

زیبایی لبخند بالا رفتن اعتماد به نفس به دلیل زیبایی لبخند لیفت لثه دائمی می باشد و به هیچ عنوان باز نمی گردد این کار باعث می شود تا لثه ها متقارن شوند با استفاده از این کار ظاهر دندان ها نیز زیباتر می شوند بیماری هایی که مربوط به لثه می باشند با این کار از بین می روند

معایب لیفت لثه

در بعضی موارد فرد ممکن است به بی حسی حساسیت داشته باشد و اگر این مورد وجود داشته باشد می بایست از روش لیفت با لیزر استفاده کرد. در بعضی افراد ممکن است که حالت لثه ها به حالت اول باز گردد.

منبع: دانستنی های ترمیم و زیبایی دندان

دسته : ,
برچست ها :

خانه هوشمند با اُویو


تاریخ انتشار پست : 1400/1/31 بازدید : 7

آپارتمان‌ها به دو دسته ساخته شده و در حال ساخت تقسیم میشوند.برای ساختمان‌های در حال ساخت در انتخاب سیستم هوشمند محدودیتی وجود ندارد (هوشمند سازی ساختمان).اما مالکان ساختمان‌های که تاسیسات برقی‌ آنها به پایان رسیده همیشه نگران تخریب‌های ناشی‌ از سیم کشی‌ هستند،یا حتی کسانی‌ که دارای منازل قدیمی‌ هستند همیشه از انتخاب سیستم کنترل هوشمند فراری هستند،زیرا تصور همه بر این موضوع است که بدون تخریب و سیم کشی‌ این امر امکان پذیر نیست.

اما  ovioاین امکان را میدهد که از سیستم بی‌ سیم برای ساختمان‌های قدیمی‌ استفاده شود،زیرا این سیستم نیاز به تغییر در سیم کشی یا حتی تعویض کلید‌های سنتی نیست.سیستم بی‌ سیم ovio حتی این امکان را میدهد که کلید‌های سنتی‌ را به کلید‌های هوشمند تبدیل کرده و هم از طریق کلید سنتی‌ و هم اپلیکیشن روشنایی مورد نظرکنترل شود.

برای خانه‌های بزرگتر و ویلایی سیستم با سیم توصیه میشود، زیرا این سیستم توانایی کنترل بخش سوم تجهیزات یعنی‌ دوربینها،تجهیزات آشپزخانه و… را دارد.

بیشتر بخوانید... ریموت کنترل

حال این سوال مطرح میشود که با اویو در یک منزل مسکونی بر روی کدام قسمت ها میتوان کنترل داشت؟

سیستم های چند رسانه ای: امکان پخش موزیک از یک نقطه در سر تا سر ساختمان.

سیستم امنیتی: امکان کنترل تردد، هشدار سرقت بر روی تلفن همراه به وسیله پیامک و بر روی اپلیکیشن (سیستم امنیتی هوشمند).

کنترل روشنایی: تنظیم شدت روشنایی به مقدار مورد نظر و همچنین ایجاد سناریو ‌های روشنایی برای هر مناسبت.

سوییچ ها: روشن و خاموش کردن وسایلی که به پریز متصل هستند،نمایش میزان جریان مصرفی در لحظه و روز و ماه و سال.

پرده های برقی و کرکره ها: کنترل پرده ها،سایبان ها . توانایی سناریو پذری باز و بسته شدن پرده ها با توجه به میزان روشنایی محیط و آب و هوا.

سیستم تهویه مطبوع: تنظیم کردن دمای هر اتاق با استفاده از یک سناریو خاص که توسط کاربر تعریف میشود و اجازه شخصی‌ سازی به کاربر را میدهد.

سیستم درب باز کن: ovio توانایی کنترل درب باز کن های تحت شبکه را نیز به شما میدهد و حتی با دادن سناریو های خاص کاربر نیز می توان درب های ورودی را کنترل کرد.

بیشتر بخوانید... اینترنت اشیا

دسته : ,
برچست ها :

طول عمر کامپوزیت دندان


تاریخ انتشار پست : 1400/1/31 بازدید : 7

با وجود اینکه با ابداع روش کامپوزیت دندان، داشتن دندان‌هایی سالم و زیبا برای همه امکان‌پذیر وقابل دسترس شده است اما کوتاهتر بودن طول عمر کامپوزیت دندان نسبت به لمینت، تردیدهای زیادی را بوجود اورده که آیا اصلاح طرح لبخند با این روش مقرون به صرفه است یا خیر.

بیشتر بخوانید... ترمیم و زیبایی دندان چیست؟

مواد استفاده شده در کامپوزیت دندان

مواد استفاده شده در کامپوزیت‌های دندان، شبیه همان موادی هستند که در پرکردن دندان‌ها استفاده می‌شوند. این مواد به صورت یک لایه‌ی خمیری هستند. یک لایه‌ بسیار نازک از این مواد بر روی دندان‌های فرد قرار می‌گیرد. این لایه‌ نازک فرم دندان‌ها را به خود می‌گیرد. پس از اینکه این مواد به قالب‌ دندان‌ها درآمدند، دندانپزشک برای فرم‌دهی بیشتر، با استفاده از نورآبی، آن‌ها را تثبیت می‌کند. نورآبی یک نورمرئی است. این نور، اثرنامطلوبی بر روی دندان های فرد مراجعه کننده ندارد. تابش این نور بر روی دندان‌ها باعث می‌شود که واکنش‌های شیمیایی در مواد داخل دندان رخ دهد. درپی این واکنش‌های شیمیایی، مواد استفاده شده در دندان‌ها سفت و محکم می‌شوند.

پولیش کامپوزیت دندان

پولیش کامپوزیت‌های دندان، بسیاری از مشکلات را پس از انجام عمل کامپوزیت، برطرف می‌کند. اگر پولیش به صورت کامل و درست انجام گیرد، مشکلاتی مانند سوزش لثه و پوسیدگی‌های مکرر به کمترین مقدار خود می‌رسد. همچنین دوام و طول عمر کامپوزیت‌ها نیز افزایش می‌یابد. درپولیش کامپوزیت، مشکلات کامپوزیت‌های قبلی فرد مراجعه کننده برطرف می‌شود. برای انجام این کار، به جهت شستشوی دندان از اسیدفسفریک به مدت 30ثانیه استفاده می‌شود. سپس با استفاده از ابزار بخصوصی فرم دهی کامپوزیت مجددا تکرار می‌شود.

طول عمر کامپوزیت ‌ها

طول عمر کامپوزیت ‌های دندان بستگی به عوامل و شرایط بسیاری دارد. یکی از مهم‌ترین شرایط، مراجعه به دندانپزشک ماهرو حاذقی است که بتواند با مهارت کامپوزیت‌ها را در دهان شما قراردهد. تجربه کاری دندان پزشک شما، باید اولین گزینه شما برای انتخاب وی باشد. وقتی شما از کامپوزیت برای دندان‌های خود استفاده می‌کنید، باید مراقب تغذیه خود باشید. مواد غذایی سفت و نوشیدنی‌های رنگی، طول عمر کامپوزیت‌ها را کاهش می‌دهد. خوشبختانه اگر کامپوزیت‌ها در اثر حادثه‌ای، دچار شکستگی شوند، ترمیم و بازسازی مجدد آنان به راحتی انجام می‌گیرد. باتوجه به شرایط ذکرشده، ماندگاری کامپوزیت‌ها به صورت نسبی و متوسط است و اگر فرد شرایط را به خوبی رعایت کند، می‌تواند طول عمر کامپوزیت را افزایش دهد. بیشتر کارشناسان و متخصصان این امر، طول عمر کامپوزیت‌ها را در حدود7 تا10 سال ذکر کرده‌اند.

در رابطه با ارتودنسی ثابت در این مطلب بخوانید.

منبع: دانستنی های دندانپزشکی

دسته : ,
برچست ها :

معرفی ارتودنسی و بررسی ضررهای ارتودنسی


تاریخ انتشار پست : 1400/1/31 بازدید : 7

اگر دندان هایی کاملا صاف، مرتب و بی عیب و نقص دارید، شما انسان بسیار خوش شانسی هستید؛ زیرا بیشتر مردم جامعه مشکلاتی در دندان های خود دارند. از آنجایی که دندان ها تاثیر قابل توجهی روی زیبایی چهره افراد و نیز اعتماد به نفس آنها دارند.

علم دندان پزشکی درمان های زیادی برای اصلاح مشکلات فک و دندان ها ارائه می کند. یکی از بهترین و پرطرفدارترین این درمان ها، انجام ارتودنسی دندان است که به کمک آن می توان حجم زیادی از مشکلات فک و دندان ها را برطرف کرد.

بیشتر بخوانید... تاثیر ارتودنسی بر عمل بینی

ارتودنسی دندان چیست؟

واژه ارتودنسی از دو کلمه لاتین مشتق شده است، واژه لاتین ارتو به معنی صاف و مستقیم و ادوس به معنی دندان. همان طور که می دانید هدف از انجام ارتودنسی دندان، صاف و مستقیم کردن دندان های بهم ریخته و نامرتب است. همچنین از دستگاه های ارتودنسی برای پیشگیری و اصلاح مشکلات فک هم می توان استفاده کرد. دستگاه های ارتودنسی در یک طبقه بندی کلی به دو دسته دستگاه های ارتودنسی ثابت و متحرک تقسیم بندی می شوند.

مشکلات فک و دندان ها هم از نظر زیبایی به بیمار لطمه وارد می کند و به این طریق اعتماد به نفس آنها را تحت تاثیر قرار می دهد، هم از نظر سلامتی برای او مشکلاتی را به وجود می آورد. چنین بیمارانی ممکن است در جویدن مواد غذایی یا صحبت کردن دچار اختلال شوند، پس درمان ارتودنسی فواید زیادی از نظر زیبایی و سلامتی برای افراد دارد.

بیشتر بخوانید... ارتودنسی متحرک چیست؟

آیا ارتودنسی دندان ضرری دارد؟

ارتودنسی دندان یک روش درمانی نسبتا قدیمی و قابل اطمینان است که در اصل هدف آن اصلاح مشکلات بیمار و ارتقای سلامتی او است؛ به این معنی که خود درمان ارتودنسی دندان به خودی خود آسیبی برای فک و دندان ها ندارد. البته باید به این نکته توجه کرد که در صورتی که این روش به صورت صحیح و اصولی انجام نشود، یعنی نیروها به صورت کنترل شده به دندان ها وارد نشوند، ممکن است نه تنها دندان ها اصلاح نشوند؛ بلکه مشکلات دیگری هم پیدا کنند.

همچنین در زمینه ارتودنسی دندان، باید به نقش بیمار توجه ویژه ای شود، بیمار باید حداکثر همکاری را با متخصص ارتودنسی دندان داشته باشد؛ از دستورالعمل های او کاملا پیروی کند و در جلسات ملاقات تعیین شده از سوی دندان پزشک، سر وقت و مرتب حضور یابد؛ در غیر این صورت ممکن است مشکلاتی برای او به وجود آید.

منبع: مجله ارتودنسی دندان

دسته : ,
برچست ها :

جای بخیه عمل بینی یا اسکار بخیه


تاریخ انتشار پست : 1400/1/31 بازدید : 7

همیشه تصور ما از جراحی زیبایی بینی یک تصور مثبت است. البته تقریبا همیشه حق با ما است. اما یادمان باشد که هیچ عمل جراحی بدون عوارض نیست. و احتمال دارد حین یا بعد از عمل عارضه یا عوارضی را تجربه کنیم.

بافت اسکار چیست؟

هنگامی که به هر دلیلی یکپارچگی پوست به خطر می افتد و دچار بریدگی شود، پوست برای اینکه خودش را ترمیم کند یک فرآیند پیچیده را آغاز می کند. پوست تا آنجا که ممکن است خودش را به صورتی ترمیم می کند که مشابه قبل شود، اما در این میان خیلی کم پیش می آید جای زخم کاملا برطرف شود و در اغلب موارد برای همیشه این جای زخم که به آن اسکار نیز گفته می شود وجود خواهد داشت.

بنابراین هرچند که ترمیم زخم و به جا ماندن مقداری اسکار یا زخم کاملا طبیعی  و غیر قابل اجتناب است، اما برجای ماندن گسترده جای یک زخم و تبدیل شدن آن به یک ضایعه می تواند زیبایی و عملکرد پوست در ناحیه دچار آسیب را با مشکل مواجه کند.

آیا وجود اسکار یا جای بخیه بعد از عمل بینی طبیعی است؟

در هر دو روش جراحی رینوپلاستی (به صورت باز و بسته) برش هایی روی بینی زده می شود. این برش ها هرچند که بیشتر در فضای داخلی سوراخ های بینی  زده می شوند، اما بریدگی ایجاد کرده و برای ترمیم این بریدگی ها نیاز به تشکیل زخم است.

در اغلب اوقات یک جای بخیه بسیار جزئی که به هیچ عنوان قابل مشاهده نیست ایجاد می شود. تقریبا 90 درصد افرادی که عمل رینوپلاستی انجام داده اند اسکار و جای بخیه بعد از عمل بینی را تجربه نمی کنند.

اما از بد شانسی ممکن است 10 درصد این افراد متوجه شوند اسکار قابل توجهی در محل برش ایجاد شده. این اسکارها ممکن است در پایین کلوملا، در بخش پره های بینی و یا بخش داخلی سوراخ های بینی ایجاد شود.

مشاهده کنید... عکس عمل بینی

چه عواملی جای بخیه عمل بینی را بدتر می کند؟

·       عفونت

·       آفتاب و نور خورشید

·       استعمال دخانیات

·       آسیب پوستی یا نوع پوست

·       افزایش سن

·       واکنش های آلرژیک احتمالی

چگونه می توان اسکارهای جراحی زیبایی بینی را به حداقل رساند؟

·       ترک مصرف سیگار و الکل

·       ممانعت از اعمال فشار به بینی

·       تمیز کردن محل برش ها

·       کاهش سطح فعالیت پس از عمل

·       کاهش مدت زمان قرار گرفتن در معرض نور خورشید

·       کنترل ورم بینی بعد از عمل

·       عمل به تمام دستورالعمل ها و توصیه های جراح بینی

·       انتخاب یک جراح بینی خوب

منبع: دکتر شمس - بهترین جراح بینی در تهران

دسته : ,
برچست ها :

کامپوزیت دندان مدل خرگوشی


تاریخ انتشار پست : 1400/1/31 بازدید : 7

کامپوزیت را می توان روشی دانست که در آن عیوب ظاهری دندان ها پوشانده می شود و با استفاده از مواد خاصی دندان هایی صاف و یک دست برای فرد ساخته می شود. کامپوزیت دندان خرگوشی یکی از روش هایی است که بسیاری از افراد برای انجام آن اقدام می کنند. کامپوزیت دندان خرگوشی می تواند روی دندان های یکدست و صاف و یا دندان هایی که خودشان شکل خرگوشی دارند انجام شود. در این حالت در فک بالای فرد دندان های نیش جلوتر از فک بیمار قرار دارند. مدل کامپوزیت خرگوشی به دو صورت انجام می شود. در حالت اول از کامپوزیت برای برطرف نمودن حالت خرگوشی دندان استفاده می شود، حالت دوم نوعی از کامپوزیت است که با سلیقه افراد، کامپوزیت به صورت خرگوشی روی دندان ها کار می شود به گونه ای که این روش یکی از روش های پرطرفدار اصلاح طرح لبخند است.

مزیت های کامپوزیت دندان خرگوشی

اغلب دندان ها نیازی به تراش خوردن نخواهند داشت. اگر پس از انجام کامپوزیت دندان خرگوشی، کامپوزیت دچار مشکل شود می توان به راحتی آن را ترمیم کرد. تغییری در چهره فرد ایجاد نخواهد کرد و فرد شکل طبیعی خود را حفظ خواهد نمود. روشی بسیار سریع تر و بهتر از لمینت و یا ارتودنسی دانست. هزینه بالایی ندارد و افراد می توانند به راحتی برای انجام آن اقدام کنند. کامپوزیت سرامیکی که برای دندان های خرگوشی استفاده می شود، اغلب دارای براقیت بالا و شکلی طبیعی است. استحکام و دوام این نوع از کامپوزیت بسیار بالا است. در اصطلاح طرح لبخند، کامپوزیت دندان های خرگوشی نسبت به لمینت کردن آن اولویت دارد زیرا در این طرح تراش خوردگی دندان به حداقل خواهد رسید.

بیشتر بخوانید... هزینه کامپوزیت

کامپوزیت دندان خرگوشی بهتر است یا ارتودنسی دندان خرگوشی

بهترین زمان برای برطرف نمودن حالت خرگوشی دندان با استفاده از ارتودنسی در سنین پایین است. در این سنین انعطاف پذیری لثه و دندان در بالاترین حد ممکن خود قرار دارد و بعد از مدت کوتاهی می توان این عیب را برطرف نمود. روش ارتودنسی به دلیل زمان بر بودن و کاشت براکت های فلزی برای مدت طولانی بر روی دندان برای بسیاری از افراد امکان پذیر نخواهد بود، به همین دلیل یکی از بهترین گزینه های ممکن برای برطرف نمودن این عیب استفاده از کامپوزیت می باشد.
منبع: https://www.tajdentalclinic.com/

 

دسته : ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد