manoto - آرشیو 1399/2

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 937
» بازديد ديروز : 1980
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 2919
» بازديد سال : 936
» بازديد کل : 7803
» اعضا : 0
» مطالب : 2318

ارتودنسي در دوران بارداري


تاریخ انتشار پست : 1399/2/31 بازدید : 13

ارتودنسي در دوران بارداري  را نيز  مي توان ادامه داد  به شرط اينكه موارد بسياري را رعايت كنيد.

تغييرات هورموني در بدن در دوران بارداري مي تواند خطر تورم و  تحريك لثه را توسط ارتودنسي افزايش دهد.

ارتودنسي ممكن است لثه ها را تحريك كند و تغييرات هورموني امكان دارد به روي حركات ارتودنسي تاثير گذارد.

اين مهم است كه بيماران به طور منظم  توسط متخصص ارتودنسي خود معاينه مكرر داشته باشند؛ در اين شرايط خاص يهتر است در انتخاب متخصص ارتودنسي دقت كنيد و بهترين متخصص ارتودنسي نزديك به محل سكونت خود را انتخاب كنيد، مثلا اگر ساكن كرج هستيد بهتر است بهترين متخصص ارتودنسي در كرج را انتخاب كنيد.

عكسبرداري در طول دوران بارداري 

اگر شما هنوز درمان ارتودنسي را شروع نكرده ايد حتما اين را مي دانيد كه اشعه راديولوژي براي جنين خطرناك است .

در ابتداي درمان ارتودنسي استفاده از عكسبرداري براي تشخيص نوع درمان لازم  و ضروري است.

بنابراين براي شروع درمان ارتودنسي بهتر است اگر باردار هستيد  اين كار را تا سال آينده به تاخير بياندازيد.

اما اگر درميانه راه هستيد.

يا مراحل اوليه ارتودنسي را پشت سر گذاشته ايد  فقط كافي است كه ارتودنتيست خود را از بارداري تان باخبر كنيد تا او  بتواند مراقبت هاي لازم را از شما به عمل بياورد.

اثر هورمون هاي بارداري در درمان ارتودنسي

طبق مطالعات انجام گرفته برروي زنان بارداري كه تحت درمان ارتودنسي هستند، تاثير گذاري هورمون پروژسترون قادر است در طولاني مدت ميزان حركت دندان ها را كاهش دهد.

آموزش و آگاهي بيمار براي ارتودنسي در دوران بارداري

اين مهم است كه حرفه پزشكي در برخورد با بيماران از اهميت مراقبت از دندان در دوران بارداري نيز آموزش هاي لازم را ارائه دهند.

علاوه براين ارائه دهندگان مراقبت هاي بهداشت دهان و دندان بايد از اهميت مراقبت از دندان در دوران بار داري و اثرات سلامت پريودنتال ضعيف در دوران بارداري و پس از بدنيا آمدن نوزاد آگاه باشند.

در اين مورد تكنيك هاي اصلاح رفتار هاي مختلف مي تواند به كار گرفته شود.

همچنين آموزش هاي لازم براي تميز كردن حرفه اي دهان، دندان و لثه در طول دوران بارداري به زنان باردار آموزش داده شود.

بهداشت دهان و دندان و ترميم دندان ها در طول درمان ارتودنسي

در طول دوران بارداري ممكن است دندان ها حساس شود يا كمي آسيب پذيرتر از قبل شده باشند.

بنابراين هر نوع آسيب را بايد فورا ترميم و رسيدگي كرد.

اگر دندان درد داشتيد از درمان هاي خانگي براي دندان درد خود استفاده كنيد.

در حين درمان ارتودنسي در دوران بارداري ،  بايد هر وضعيت پريودنتال موجود رسيدگي شود.

از آنجا كه در دوران بارداري تغييرات هورموني صورت مي گيرد.

لثه ي زنان باردار ممكن است كمي ملتهب به نظر برسد و در اين مورد جاي نگراني وجود ندارد.

براي مطالعه بيشتر: مجله اينترنتي ارتودنسي دندان

دسته : ,
برچست ها :

استفاده شكلات در بيسكويت سازي :


تاریخ انتشار پست : 1399/2/31 بازدید : 13

يكي از مهمترين فرآيندهاي ثانويه بيسكويت ها، افزودن و استفاده شكلات در بيسكويت سازي به عنوان روكش و يا مغزي بيسكويت است.

علي رغم قيمت زياد شكلات، فرآورده هاي شكلاتي به جز كشورهاي گرم، در سراسر جهان فروش بالايي دارند. استانداردها و قواعد خاصي براي فرآورده هاي شكلاتي، اعمال شده تا اطمينان حاصل شود كه فرآورده فوق از چربي هاي كره كاكائو تهيه شده است.

چرا كه هم اكنون با كمك چربي هايي با خواص مشابه كره كاكائو مي توان شكلات هاي كاكائويي توليد كرد. اين چربيها نيز همانند كره كاكائو سفت هستند.

شكلات كاكائوي اصل و خالص مصرفي به عنوان پوشش بيسكويت ها گاهي تحت عنوان پوشش نيز شناخته مي شود.

مزاياي اين پوشش ها عبارتند از :

– هزينه توليد به دليل استفاده از چربي هاي ارزان تر از كره كاكائو كمتر است.

– محدوده گسترده اي از كيفيت با استفاده از اسيد چرب لوريك (موجود در هسته خرما و يا روغن نارگيل) به جاي جانشين كره كاكائو كه از طريق جداسازي و هيدروژنه كردن اسيدهاي چرب گياهي حاصل مي گردد)، به دست مي آيد.

– ماده اوليه آن پودر كاكائو آن است كه مي توان آن را به آساني نگهداري كرد.

– نيازي به ذوب و خمير كردن آنها حين روكش دادن روي بيسكويت نمي باشد. – دما را مي توان در هر محدوده اي تا حداكثر ۵۰ درجه سانتي گراد نگه داشت. بنابراين مي توان به كمك دما ويسكوزيته را تنظيم كرد.

– از آنجايي كه پوشش شكلات در مقايسه با كاكائوي واقعي حساسيت كمتري دارد، عمليات سرد كردن را مي توان با سرعت بيشتري انجام داد.

– با توجه به اين كه پس از بسته شدن انعطاف پذيري بيشتري دارد، احتمال شكستگي و يا جدا شدن آنها از بيسكويت وجود ندارد.

معايب اين روش نيز عبارتند از :

– طعم كاملا واقعي و مشابه كاكائوي اصل را ندارند و پس از ذوب شدن در دهان حالت واكسي ايجاد مي كنند.

– بافت آنها به سفتي بافت كاكائوي واقعي نيست بلكه مشابه بافت پنير است.

– ممكن است پس از مدتي نگهداري در انبار، سطح آنها را لايه سفيد رنگي از اسيدهاي چرب بيوشاند.

اسيد چرب لوريك /HPKO در روغن هيدروژنه هسته خرما است. CBR جانشين چربي كره كاكائو لوريك است. لسيتين به عنوان تنظيم كننده ويسكوزيته در حدود ۰/۲ ٪ از كل تركيبات، مورد استفاده قرار مي گيرد.

همچنين مي توان پودر كاكائو با ۱۲-۱۰٪ چربي را جهت ايجاد رنگ و طعم به كار برد. توصيه مي شود كه در صورت مصرف لوريك اسيد ، حداكثر مقدار مصرفي پودر كاكائو ۱۶٪ است. با افزايش پودر كاكائو، ممكن است كره كاكائو بر خصوصيات پوشش تاثيرگذار باشد.

براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد ساير مواد شيميايي غذايي مثل شيرين كننده ها مصنوعي(آسپارتام ، سوكرالوز، سوربيتول) مي توانيد به سايت جهان شيمي مراجعه كنيد.


دسته : ,
برچست ها :

همه چیز درباره ریتینر ثابت ارتودنسی


تاریخ انتشار پست : 1399/2/31 بازدید : 13

نگهدارنده ها از مهمترین دستگاه های ارتودنسی هستند و همه کسانی که تحت  درمان ارتودنسی قرار بگیرند باید از این دستگاه ها استفاده کنند. در این مقاله به طور کامل به سوال ریتینر ثابت ارتودنسی چیست و چه کاربردی دارد پاسخ خواهیم داد.

ریتینر ارتودنسی چیست؟

ریتینرها یک سری وسایل یا دستگاه ارتودنسی هستند که بعد از اتمام دوره درمان ارتودنسی مورد استفاده قرار میگیرند. ریتینرها به دو دسته ثابت و متحرک تبدیل میشوند که ثابت ها توسط متخصص ارتودنسی به پشت دندان ها متصل میشوند.

ریتینر ثابت ارتودنسی چیست؟

نگهدارنده ثابت ارتودنسی متشکل از یک قطعه فلز یا سیم فلزی کوتاه و قوسدار است که با کمک یک نوع چسپ یا سیمان مخصوص به پشت دندان های فک بالا، پایین یا هر دو فک متصل میشود.

مزایای ریتینر ثابت ارتودنسی

بعضی از مراجعان ما اصرار دارند که از نگهدارنده متحرک بعد از ارتودنسی استفاده کنند. آن ها میگویند که به اندازه کافی دستگاه های ارتودنسی ثابت را تجربه کرده اند و این بار نوبتی هم که باید نوبت یک دستگاه متحرک است. ما به آن ها ریتینر متحرک میدهیم. اما متوجه میشویم که همیشه و مطابق توصیه ها و دستورالعمل های ما از ریتینر استفاده نمیکنند. چرا که یک بار متخصص ارتودنسی آن را به پشت دندان ها نصب میکند و حتی اگر فراموش کنید باز هم مهم نیست چون شما اصولا هیچ کاری به نگهدارنده ثابت ندارید. یکی دیگر از مزایا ریتینر ارتودنسی نامرئی بودن آن است. بله حتی از نگهدارنده متحرک هم نامرئی تر است. زیرا در پشت دندان های شما است و هیچکیس حتی خودتان هم نمیتوانید آن را ببینید. بنابراین ما آن را در دسته ارتودنسی نامرئی هم قرار میدهیم. خوشبختانه نگهدارنده ثابت ارتودنسی نیازی به تنظیم ندارد و عادت کردن به آن بسیار راحت است.

معایب ریتینر ثابت ارتودنسی

به همان اندازه که نگهدارنده های ثابت خوب و مفید هستند میتوانند نکات و نقطه ضعف هایی هم داشته باشند. داشتن یک نگهدارنده ثابت باعث میشود که تمیز کردن دندان ها با دشواری روبرو شود. سیم پشت دندانی می تواند بقایای مواد غذایی و باکتری ها را به دام بیندازد. همچنین ، مانند هر نوع دستگاه دندانی دیگر ، یک نگهدارنده دائمی می تواند بعد از مدت طولانی آسیب ببیند یا به راحتی شکسته شود. و در آخر استفاده از این نگهدارنده ها میتواند باعث ناراحتی شما شود. زیرا زبان میتواند به آن برخورد کرده و نسبت به نگهدارنده حساس شود.

چه موقع باید ریتینر ثابت ارتودنسی را برداشت؟

آسیب دیدگی نگهدارنده

برای جرم گیری دندان ها

استفاده طولانی مدت

درد

بیشتر بخوانید ... مجله ارتودنسی دندان

دسته : ,
برچست ها :

اینله و اُنله دندان چیست؟


تاریخ انتشار پست : 1399/2/31 بازدید : 13

اینله و اُنله نوعی ترمیم برای دندان های عقبی است که دچار پوسیدگی های خفیف تا متوسط شده اند و یا ترک خوردگی و شکستگی دارند اما از طرفی این آسیب آنقدر جدی نیست که بیمار نیاز به روکش داشته باشد.

افرادی برای این نوع ترمیم ها مناسبند که دندان هایشان آنقدر پوسیدگی و خرابی دارد که نمی توان آنها را با پر کردگی درمان کرد و از طرفی قسمت قابل توجهی از ساختار دندان نیز سالم مانده است که لزومی به روکش کردن نیست. با این روش، دندان پزشک می تواند به حفظ ساختمان دندان اصلی بیمار کمک کند. با کلینیک دندانپزشکی تاج همراه باشید.

بیشتر بخوانید ... مجله ترمیم و زیبایی دندان

تفاوت اینله و اُنله

اینله و اُنله هر دو یک نوع ترمیم هستند با این تفاوت که هر کدام قسمت متفاوتی از دندان را می پوشانند. اینله دندان فضای بین شیارها و لبه های گردی که در سطح مرکزی دندان قرار دارند را می پوشاند و بسیار شبیه به پرکردگی است و قسمت داخلی دندان را پر می کند در حالی که اُنله وسیع تر بوده و تا شیار های طرفین دندان کشیده می شود. به دلیل پوشش گسترده ای که اُنله ایجاد می کند به آن روکش تکه ای نیز می گویند.

مزایای اینله و اُنله کردن

ظاهر: آنها بر خلاف آلیاژ های فلزی که در پر کردگی ها استفاده می شوند، ظاهری زیبا و طبیعی دارند و همچنین در مقایسه با مواد سفیدی که برای پرکردگی ها استفاده می شوند، احتمال تغییر رنگ یا لکه دار شدنشان بسیار کمتر است.پرسلین نه تنها می تواند شکل دندان طبیعی باشد، بلکه الگو ها و بخش های سطح دندان نیز با کمی تغییر رنگ به طوری طبیعی بازسازی می شوند.

استحکام: آنها به اندازه ی روکش ها برای دندان طبیعی مخرب نبوده و با محافظت از دندان طبیعی، استحکام دندان را افزایش می دهند.

فرسودگی

پوسیدگی

طول عمر: آنها نسبت به پرکردگی ها ماندگاری و طول عمر بیشتری دارند.

بهداشت:  برخلاف پرکردگی های ضعیف و ناقص، اینله ها و اُنله ها به دلیل اینکه متناسب با دندان هر شخص ساخته می شوند مانع تجمع پلاک روی دندان می شوند و به همین دلیل تمیز نگه داشتن آنها آسان تر است.

انبساط: آنها مانند پرکردگی های دندان دچار انبساط و انقباض نمی شوند. مواد درون پرکردگی ها به علت کاهش فشار روی دندان، انبساط و انقباض را افزایش می دهد.

معایب اینله و اُنله کردن

دو نوبت:  برخلاف پرکردن، آنها در دو نوبت نصب می شوند.

قیمت

فرسایش

شکست

از خدمات کلینیک تاج به دندانپزشکی بارداری ، دندانپزشکی کودکان و... میتاون اشاره کرد.

دسته : ,
برچست ها :

استفاده از طلا و جواهرات در مردها موضوع جديد و تازه‌اي نيست كه به سال‌هاي اخير ربط داشته باشد. در مصر باستان مردها به وفور از زيورآلات استفاده مي‌كردند و تاتونخامون يكي از پادشاهاني بود كه همه نوع زيورآلاتي داشت.

در طول قرن‌هاي گذشته مردها هميشه از انواع چشم‌زخم، گوشواره طلا ، هدبند فلزي، گردنبند، پيرسينگ بدن، انگشتر طلا ، پابند، دستبند، مدال و سنجاق سينه استفاده كرده‌اند و همچنان نيز اين زيورآلات در بين برخي از مردان مدرن و امروزي رواج دارد.

جالب است بدانيد در گذشته چنين بوده كه هر چه طلا يا جواهر درخشش بيشتري داشته، براي مردها جذاب‌تر بوده و حتما از آن براي تكميل تيپ و ظاهر خود استفاده مي‌كردند.

گردنبند و زنجيرهاي آويز

چه مدلي براي مردان مناسب است: زنجير طلاي رزگلد ساده / زنجير طلاي زرد با سنگ قهوه‌اي / زنجير نقره استرلينگ بلند با آويز يا مدال از جنس نقره

با چه لباسي بايد ست كرد: يك تي‌شرت ساده و بدون طرح، شلوار جين راسته با جوراب و كفش ورزشي

توضيحات كارشناس: شما با استفاده از اين زنجيرها مي‌توانيد تيپ ساده‌ و تكراري تي‌شرت و شلوار جين را به يك ظاهر متفاوت و جديد تبديل كنيد.

انگشترهاي پهن و مردانه

چه مدلي براي مردان مناسب است: انگشتر نقره استرلينگ / انگشتر مربعي از جنس برنج / انگشتر ساده از جنس طلاي سفيد / انگشتر از جنس پلاتين

با چه لباسي بايد ست كرد: اين‌گونه انگشترها را بهتر است با لباس‌هاي جين و لي ست كنيد، يا لباس‌هاي گل‌دار

توضيحات كارشناس: براي اينكه غيررسمي و ماجراجو به نظر برسيد مي‌توانيد از انگشترهاي پهن استفاده كنيد زيرا اين اكسسوري اغلب با لباس‌هاي كژوال و غيررسمي استفاده مي‌شود.

دستبند 

چه مدلي براي مردان مناسب است: دستبند النگويي از جنس نقره استرلينگ / دستبند چرمي مشكي / دستبند چرمي آبي‌رنگ / دستبند سنگي به رنگ مشكي با تزئينات نقره‌اي

با چه لباسي بايد ست كرد: اين اكسسوري‌ها را مي‌توان تقريبا با هر تيپي ست كرد؛ از پيراهن مردانه گرفته تا تي‌شرت ساده و حتي كت‌هاي اسپرت يا مجلسي. فقط كافيست دستبندها را در كنار ساعت مچي استفاده كنيد.

براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد دانشنامه طلا  و هم چنين خريد طلا  كم اجرت مي توانيد به سايت فروشگاه آنلاين طلا و جواهر مراجعه كنيد و تنها به چند كليك محصول مورد نظر خود را خريداري نماييد.

دسته : ,
برچست ها :

آرایش صورت مخصوص میهمانی


تاریخ انتشار پست : 1399/2/31 بازدید : 13

اگر می خواهید وقتی به مهمانی می روید، صورت زیبا و جذاب بدور از آرایش زننده داشته باشید و آرایش شما کاملا طبیعی جلوه کند راز آن در شناخت آرایش هر یک از بخش های صورت می باشد و اینکه چگونه بتوانید مشکلات صورت را محو کنید. با آموزشگاه آرایشگری الماس نشان همراه باشید.

تکنیک آرایش ملایم

کرم پودر

از کرم پودرهای دارای مرطوب کننده که راحت تر روی پوست صورت می خابند استفاده کنید، یک کرم پودر مایع سبک از پودر بهتر است از کرم های که بصورت جذب پوست می شوند استفاده کنید.برای پوشش دهی چروک ها از کرم پودر خیلی زیاد استفاده نکنید باعث می شود چروک پوستتان برجسته تر و چهره را پیرتر نشان می دهد.

کانسیلر

برای پوشاندن تیرگی پوست دور چشم هیچ وقت از کانسیلر پوشاندن لک های پوست استفاده نکنید چون کانسیلر پوشش دهی لک بسیار غلیظ هستند و نمی توانید برای پوست نازک زیر چشم تان از آن استفاده کنید، با برس کانسیلر زیر چشم رو نقطه گذاری کنید و نقطه ها رو با انگشت پخش کنید در این صورت خستگی چشم تان برطرف می شود.

ریمل ضدآب

ریمل ضدآب به دلیل اینکه کمتر زیرچشم می ریزد و سیاهی ندارد مورد توجه است ولی این ریمل به دلیل فرمول قوی که دارد مژه را خشک و با بالا رفتن سن مژه نازک می شود، پس برای زیباترشدن مژه چشم هایتان روی محل رویش مژه را مداد قهوه ای بکشید و سپس با یک ریمل سبک نه ضدآب به مژه حالت بدهید

سایه

استفاده کردن از سایه های مات زیبایی چهره را بیشتر می کند  شما نیز می توانید رنگ های مثل خاکستری، هلویی، بنفش و…برای چشم هایتان استفاده کنید ولی استفاده از سایه های براق مخصوصا در سنین بالا  موجب نمایان شدن چروک های ریز پلکتان می شود.

 رژلب

از رژلب های با رنگ تیره فاصله بگیرید چون رنگ تیره در هر کجا که استفاده می شوند کوچک کننده هستند و باعث می شود سفیدی دندان ها کمتر دیده شود.

ابرو

زیاد ابروهایتان را دست نزنید، مخصوصا اگر در سن میانسالی به سر می برید. زیاد برداشتن ابرو باعث میشه ابرو کم پشت و یا اصلا رشد نکند.

از دوره های آموزش آرایشگری الماس نشان به آموزش ناخن ، آموزش اکستنشن مو ، آموزش اکستنشن مژه و... میتوان اشاره کرد.

دسته : ,
برچست ها :

آشنايي با نام اجزاي ارتودنسي


تاریخ انتشار پست : 1399/2/31 بازدید : 12

هنگامي كه براي مشاوره به بهترين متخصص ارتودنسي در شهر خودمراجعه مي كنيد( مثلا بهترين متخصص ارتودنسي در كرج )، ممكن است اصطلاحات ناآشنايي مربوط به تشخيص و روند درمان بشنويد. با اينكه متخصص ارتودنسي بايد تمام مواردي را كه براي بيمار ابهام برانگيز است، توضيح دهد اما بهتر است بيمار قبل از ارتودنسي اطلاعاتي راجع به درمان ارتودنسي پيدا كند.

بريس ارتودنسي: 

هر ابزاري كه به منظور تنظيم موقعيت فك، حركت دادن و ثابت نگه داشتن دندان ها طراحي شده باشد را بريس ارتودنسي مي گويند. اين ابزار ها مي توانند متحرك باشند يا به صورت دائمي يا نيمه دائمي روي دندان ها قرار بگيرند.

بند:

بند ها حلقه هايي فلزي هستند كه اغلب به رنگ دندان هاي آسياب (كوچك و بزرگ) كه قرار است به آن متصل شوند، در مي آيند. بند ها در اندازه هاي متفاوتي موجود هستند كه متخصص ارتودنسي با توجه به اندازه دندان بيمار، بند مناسب را انتخاب و دور دندان قرار مي دهد.

سيم ارتودنسي (آرچ واير)

سيم اصلي ارتودنسي كه با نام آرچ واير نيز شناخته مي شود، به شكل انحناي خاص دهان ساخته شده و به براكت هاي هر دندان متصل مي شود. سيم ارتودنسي فشار مداومي را به براكت ها و دندان ها وارد مي كند كه به مرور زمان آنها را به موقعيت اصلي شان باز مي گرداند.

براكت

در واقع براكت ها كار اصلي كشيدن يا هل دادن دندان ها را انجام مي دهند. آنها به طور مستقيم روي دندان ها سوار مي شوند و سوراخ كوچكي براي رد شدن آرچ واير ها دارند. براكت ها انواع مختلفي دارند و مي توانند از نوع فلزي يا سراميكي شفاف باشند.

فنر مارپيچ (اسپرينگ)

فنر مارپيچ روي سيم ارتودنسي و مابين براكت ها قرار مي گيرد. فنر ارتودنسي بين دو براكت فاصله ايجاد كرده و دو دندان كنار هم را در يك فك جدا مي كند.

نگه دارنده (ريتينر)

پس از اتمام هر يك از انواع ارتودنسي ( ارتودنسي ثابت يا متحرك) از ريتينر براي ثابت نگه داشتن نتايج ارتودنسي استفاده مي شود.

وكس:

بيماران مي توانند براي جلوگيري از خراشيده شدن لب ها يا بافت هاي نرم دهان، روي براكت ها يا هر يك از قسمت هاي آزاردهنده ي بريس، نوعي وكس مخصوص قرار دهند.

براي مطالعه بيشتر: مجله اينترنتي ارتودنسي دندان

دسته : ,
برچست ها :

مهم ترين مشكلات ارتودنسي دندان


تاریخ انتشار پست : 1399/2/31 بازدید : 13

اردتودنسي دندان يكي از مهم ترين و اساسي ترين شاخه هاي تخصص در دندانپزشكي است. حوزه درماني اين تخصص رسيدگي به تغييرات چيدمان دندان و نحوه قرارگيري دندان ها نسبت به فك ديگر و همين طور چگونگي رشد فك بيمار مي باشد.

اساسي ترين مشكلات ارتودنسي

مشكلات و عارضه هاي بسياري وجود دارد كه مي تواند سبب مراجعه فرد به متخصص ارتودنسي گردد. اگر مشكلات ارتودنسي دندان به موقع درمان نشود ممكن است ناهنجاري هاي فراواني را سبب شود. پس براي درمان مشكلات ارتودنسي مراجعه به يك كلينيك دندانپزشكي مناسب و همين طور متخصص داراي صلاحيت كاري است كه بيمار بايد انجام دهد.

1- رشد نامناسب فك بيمار 

طبق نظر متخصصان بهترين سن براي درمان مشكلات ارتودنسي 7 سالگي است. از آنجايي كه اكثر مشكلات ارتودنسي تحت الشعاع رشد فك هستند ، در سنين پايين آسان تر و راحت تر درمان مي شوند. درمان در سنين پايين تر در بيشتر موارد باعث كوتاه شدن طول درمان و همچنين كمتر شدن هزينه درمان مي گردد.

در سنين 7 سالگي چنانچه فك فرد با مشكلاتي مواجه باشد و يا چيدمان دندان هاي كودك مرتب نباشد ، اين در واقع اخطاري است براي مراجعه به متخصص و كلينيك دندانپزشكي اطفال جهت درمان به موقع.

2- نا مرتب بودن دندان ها

هميشه گفتيم كه داشتن لبخندي دلنشين در گرو داشتن دندان هايي زيباست. پس نا مرتب بودن دندان ها ممكن است موجب ناراحتي و پايين بودن ميزان اعتماد به نفس فرد شود. به همين منظور مي توان با مراجعه به ارتودنس متخصص اين مشكلات را درمان كرد.

در بسياري از موارد علاوه بر نا مرتب بودن دندان ها فواصل بين دندان ها خود مي تواند عاملي براي مراجعه به پزشك باشد كه با روش هايي نظير لمينت دندان قابل درمان خواهد بود.

3- خالي بودن جاي دندان هاي كشيده

خالي بودن جاي دندان هاي كشيده يا به عبارتي بي دنداني يكي از عمده ترين دلايل مراجعه به ارتودنس جهت درمان بي دنداني است. روشي كه امروزه براي درمان اين مشكل به كار مي رود روش هايي مثل ايمپلنت دندان ، بريج دندان و … مي باشد. انتخاب يك دندانپزشك حاذق براي درمان مشكل بي دنداني يك امر ضروري است.

4- مشكلات مربوط به رعات بهداشت دهان و دندان

از آنجايي كه رسيدگي به دندان هاي كج و نا مرتب و درمان اين مسائل از جمله فعاليت هاي حوزه ارتودنسي است، پس مشكلات مربوط به بهداشت دهان و دندان هم مي تواند سبب مراجعه بيمار به پزشك ارتودنس گردد.

دسته : ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد