manoto - آرشیو 1399/1

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 937
» بازديد ديروز : 1980
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 2919
» بازديد سال : 936
» بازديد کل : 7803
» اعضا : 0
» مطالب : 2318

سلبريتي هايي كه ارتودنسي انجام داده اند كدامند؟


تاریخ انتشار پست : 1399/1/31 بازدید : 14

سلبريتي هايي كه ارتودنسي انجام داده اند بسيارند اما ما در اينجا مي توانيم تنها تعدادي از آنها را نام ببريم.

آيا دندان هاي افراد مشهور مرتب تر از ديگران است؟

خير دندان هاي افراد مشهور هيچ تفاوتي با ساير افراد جامعه ندارد.

آنها نيز ممكن است به ارتودنسي نياز داشته باشند.

تفاوت اصلي اين است كه افراد مشهور بايد از طريق چشم مردم پذيرش بشوند.

بنابراين بايد معايب آنها برطرف شده باشد.

بسياري از آنها همانطور كه در حرفه خود پيشرفت مي كنند مايلند ظاهر خود را نيز بهبود ببخشند.

زيرا زيبايي ظاهرشان مي تواند منجر به ايجاد فرصت هاي بيشتر شغلي برايشان باشد.

اين تفاوت اصلي آنها با ديگر افراد جامعه است.

به همين دليل است كه سلبريتي هايي كه ارتودنسي انجام داده اند به زيبايي لبخند با استفاده از عمل هاي ترميم و زيبايي دندان (ايمپلنت دندان، بريج دندانو...)خود نيز اهميت مي دهند.                                                                                                                                                

سلبريتي هايي كه ارتودنسي انجام داده اند از كدام روش استفاده كرده اند؟ 

ارتودنسي نامرئي يكي از انواع ارتودنسي است كه مزاياي فراواني دارد.

اين ارتودنسي به بيمار اجازه مي دهد بدون نياز به نصب لوازم دائمي در دهان ارتودنسي خود را انجام دهد.

دستگاه ارتودنسي ثابت گزينه مناسبي براي افراد مشهور

ارتودنسي ثابت كارآمد ترين بريس هاي دنداني هستند كه سلبريتي هايي كه ارتودنسي انجام داده اند از آن استفاده كرده اند.

بريس ارتودنسي تشكيل شده است از مجموعه اي از:

سيم قوس دار ارتودنسيلنگر گاهبراكت هانوارهاي لاستيكي كوچك

مراقبت از بريس ارتودنسي

سلبريتي هايي كه ارتودنسي انجام داده اند مسلما دستورات ارتودنتيست خود را به خوبي اجرا كرده اند.

زيرا در صورت عدم اجراي آنها هرگز صاحب دندان هاي به آن زيبايي نمي شدند.

رعايت بهداشت دهان و دندان در حين ارتودنسي بسيار تاكيد شده است.

شما بايد در صورت شكستن و يا لق شدن هر گونه سيم يا گرو هاي لاستيكي آنها را سريعا جايگزين كنيد.

برخي از افراد مشهوري كه داراي بريس ارتودنسي بوده اند عبارتند از:

آنجلينا جولي، درو درويمور، دني گلوور، پرنسس هري، اما واتسون، فاي دوناوي، استلاي، گوان استفاني،چلسي كلينتون، ايمان هيل، كنال جنر، جاني دپ

شما نيز در صورت نياز مي توانيد با استفاده از درمان ارتودنسي زيبايي را به لبخند خود بازگردانيد(براي آشنايي با بهترين متخصص ارتودنسي در كرج و تهران مي توانيد به سايت دندانپزشكي در كلينيك مراجعه كنيد.)

دسته : ,
برچست ها :

مواد شيميايي موجود در بافت هاي گياهي :


تاریخ انتشار پست : 1399/1/31 بازدید : 14

تركيبات شيميايي موجود در بعضي از مواد غذايي حاصل از بافت هاي گياهي ، فراتر از آفت كش هايي هستند كه به ذهن خطور مي كنند. سولانين در سيب زميني سبز و آميگدالين در هسته زردآلو و هلو از دسته سمومي هستند كه به طور طبيعي توليد مي شوند.

اسيدهاي آلي مانند اسيد سيتريك در ميوه هاي خانواده مركبات و اسيد بنزوئيك در محصولات خانواده توت، نگهدارنده هاي طبيعي موثري هستند.

كافئين، ماده شيميايي تلخ استخراج شده از دانه قهوه و مغز كولا است كه حواس را تحريك مي كند. رنگدانه هاي گياهي نيز مواد شيميايي هستند.

رنگدانه اي مانند كلروفيل، رنگ كاهو را سبز و ليكوپن ، گوجه را قرمز مي كند و آنتوسيانين باعث بنفش شدن رنگ انگور مي شود.

دويست تركيب شيميايي مختلف در طعم آب پرتقال شركت مي كنند . ويتامين هاي «آ» و «ث» تركيبات مغذي مهمي هستند كه در ميوه ها و سبزي ها وجود دارند.

دانه هاي غلات تأمين كننده كربوهيدرات بوده و سويا و بادام زميني منابع مهمي از پروتئين و روغن هستند.

پاپائين يك آنزيم است كه از پاپايا استخراج مي شود و به عنوان ترد كننده طبيعي گوشت مورد استفاده قرار مي گيرد.

فراوان ترين ماده شيميايي در بافت هاي گياهي : 

در اين ميان آب فراوان ترين ماده شيميايي تشكيل دهنده بافت گياهان بوده كه به عنوان مثال بيش از ۹۹ درصد حجم كاهو و خيار را تشكيل ميدهد.

همه قسمت هاي گياه مصرف نمي شوند اما بخش هاي گياهي خام، قسمتهاي فرآوري شده يا اجزاي مشتق شده از بخش هاي گياهي مورد استفاده قرار مي گيرند.

محصولات چيده شده از گياهان مانند ميوه ها، سبزيها، دانه ها و دانه هاي روغني بافت هاي زنده هستند. بنابراين اين بافت ها در معرض تغييرات بيوشيميايي و شيميايي ناشي از فعاليت هاي متابوليكي انجام شده توسط آنزيم ها قرار مي گيرند.

تفاوت هاي ژنتيكي ميان گونه ها (گندم در مقايسه با چاودار) يا واريته ها (سيب هاي قرمز در مقايسه با سيب هاي گالا) نيز بر اين تغييرات مؤثرند.

گروهي از واكنش هاي متابوليكي پيچيده براي توليد تركيبات زير اتفاق مي افتند:

رنگدانه ها براي ايجاد رنگ در ميوهتركيبات فرار براي ايجاد تركيبات عطر و طعميتبديل نشاسته به شكر براي ايجاد شيرينيشكسته شدن ديواره هاي سلولي براي ايجاد بافت نرمتوليد ويتامين هاي مهمتوليد بسياري از تركيبات ديگر

از ديگر اتفاقات مهم فيزيولوژيكي، جدا شدن اندام از گياه مادري است. پيام هاي شيميايي كه از اندام گياهي جدا شده صادر مي شود، به خصوص توليد گاز اتيلن، منجر به تغييرات مهمي در فعاليتهاي آنزيمي مي شود كه برخي از واكنش هاي شيميايي را به همراه خواهد داشت.

براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد ساير مواد شيميايي غذايي مثل شيرين كنده ها(آسپارتام ،سوكرالوز) ، اسيد هاي آلي و.....مي توانيد به سايت جهان شيمي مراجعه كنيد.

دسته : ,
برچست ها :

كيش طلا به دليل اهميت انتخاب و خريد دستبند طلا زنانه جديد قصد دارد تا در اين مقاله به طور ويژه به مخاطبان و كاربران خود تنها با چند نكته كمك كند تا براي موقعيت هاي مختلف يك دستبند خوب و برازنده انتخاب و خريداري كنند.

اگر ميخواهيد تنها در مهماني ها از دستبند استفاده كنيد 

بيشتر خانم ها اجتماعي هستند و عاشق حضور در دور همي ها و مهماني ها. براي يك خانم خوش سليقه فرقي نميكند كه در خانه خود باشد يا در يك مهماني، در هر صورت ميخواهد همواره خوش سليقه باشد و بدرخشد. اما از آنجا كه مهماني ها هميشگي نيستند خانم ها ترجيح ميدهند هنگام حضور در هر مهماني بهترين خود را نشان دهند. يكي از مواردي كه خانم ها در مراسمات استفاده ميكنند دستبند طلا است زيرا در مهماني ها بسيار به چشم مي آيند

اگر قرار عاشقانه پيش رو داريد 

خانم ها در هر موقعيتي كه بخواهند كم كاري كنند اين يك موقعيت خاص و ويژه را حتما سنگ تمام ميگذارند. از آنجايي كه قرارهاي عاشقانه قرار است كه به خاطرات زيباي شما مبدل شود هرچه بهتر لباس بپوشيد و جواهرات خود را با آن ها ست كنيد خاطرات بهتري در ذهن شما، همسر و يا شريك زندگيتان نقش خواهد بست. اگر قصد خريد دستبند طلا زنانه جديد براي قرار هاي عاشقانه داريد به چند نكته ساده زير توجه كنيد:

تا ميتوانيد دستبند شيك و مدرن انتخاب كنيد. اگر از طلاي خالص استفاده كنيد بهتر است هرچند كه تركب طلا و چرم نيز عالي است و بسيار تاثير گذار. طوري دستبند را انتخاب كنيد كه خصوصيات و استايل ظاهري شما را درخشان تر و برجسته تر نشان دهد.

برعكس توصيه هاي ذكر شده براي خريد دستبند طلا جهت استفاده روزانه يا محل كار كه گفتيم بهتر است در ساده ترين حالت ممكن باشند، در اين مورد تا ميتوانيد دستبند را مجلل و زيبا انتخاب كنيد. اگر سنگ و يا ريزه كاري هاي زيادي داشت كه نور علي نور است. خريد دستبندي كه سنگ قيمتي و درخشان دارد شما را در پيش چشمان همسر و عشقتان زيباتر نشان ميدهد.

مناسبت هاي فوق العاده خاص و ويژه

معمولا مناسبت هاي خاص هميشگي نيستند و شايد سالي يك و نهايتا دوبار فرصت پيش بيايد تا در اين مراسمات و مناسبت ها شركت كنيد. از آنجا كه اين مراسمات كم پيش مي آيد بنابراين بايد سنگ تمام بگذاريد و در بهترين حالت ممكن خود باشيد. ا

از كجا دستبند طلا زنانه جديد بخرم؟

كيش طلا مفتخر است كه در فروشگاه اينترنتي خود انوع  و اقسام محصولات و قطعات طلا (سرويس طلا، گردنبند طلا، انشگتز طلا و...) را با كمترين اجرت طلا ممكن(طلاي ارزان) و با تنوع زيادي به فروش برساند. يكي از محصولات ويژه ما دستبند طلا است. چنانچه مايل هستيد ميتوانيد براي خريد طلا  به فروشگاه ما مراجعه كنيد و در ميان تعداد زيادي از محصولات به دلخواه خود يكي را انتخاب كرده و تنها با يك كليك اقدام به خريد آن كنيد تا در اولين فرصت ممكن دستبند مورد علاقه شما را به درب منزلتان ارسال خواهيم كرد

دسته : ,
برچست ها :

اهرم هوشمند شیر گاز و آب چیست؟


تاریخ انتشار پست : 1399/1/31 بازدید : 14

نشتی لوله های گاز هم در موارد بسیاری علاوه بر خسارات مالی، منجر به تلفات جانی می شود که جبران ناپذیرنداهرم هوشمند شیر گاز و آب وسیله ایست که از این اتفاقات ناگوار جلوگیری میکند.

اهرم هوشمند شیر گاز و آب چیست؟

اهرم هوشمند شیر گاز و آب یک اختراع نسبتا جدید در تکنولوژی خانه هوشمند است که احتمال می دهم چیزی راجع به آن نشنیده اید. اولین اهرم هوشمند شیر در سال ۲۰۱۴ به بازار عرضه شد. از آن پس، پای محصولات رقابتی به میان آمد؛ اما عمکرد همگی تقریبا مشابه یکدیگر است. تمامی اهرم های هوشمند از دو قسمت تشکیل شده اند: یک قسمت، سنسوری است که نشت سیالات (مایعات و گازها) را تشخیص می دهد و قسمت دیگر، همان شیری است که در صورت بروز مشکل فورا مسیر آب یا گاز را مسدود کرده و آن را می بندد و باعث امنیت هوشمند می شود.

در این میان، اهرم هوشمند شیر گاز و آب اویو مزایای شگفت انگیزی دارد که آن را از سایرین متمایز می کند. پیشنهاد می کنم با این اهرم هوشمند بیشتر آشنا شوید.

در بعضی موارد، اهرم هوشمند شیر سیالات با شیر برقی اشتباه گرفته می شود. شیر برقی ساختار متفاوتی دارد و برای هر نوع گاز از یک شیر متفاوت استفاده می شود. بعلاوه، شیر برقی قابلیت اتصال به اینترنت را ندارد.

اهرم هوشمند شیرگاز و آب چگونه کار می کند؟

اهرم هوشمند به شیر گاز یا آب وصل می شود و کاربر می تواند در هر زمان که خواست، آن را خاموش کرده و جریان آب یا گاز را متوقف کند. گاهی، شما در منزل نیستید اما شیر آب یا گاز باید بسته شود و در غیر اینصورت، خسارت هنگفتی به منزل یا اعضای خانواده وارد خواهد شد. زمانی که اهرم گاز و آب خانه ی شما هوشمند باشد، جای نگرانی نیست. اپلیکیشن و برنامه ی نصب شده در گوشی هوشمندتان این امکان را می دهد تا از هر جای کره ی خاکی و با استفاده از اینترنت، شیر گاز یا آب خانه ی هوشمند خود را ببندید چرا که اهرم هوشمند قابلیت اتصال به Wi-Fi را نیز دارد.

اگر سنسور نشت گاز را در خانه ی هوشمند خود نصب کرده باشید، ماجرا جالب تر می شود؛ سنسور شما را از نشت گاز مطلع می کند و شما با گوشی خود شیر گاز را می بندید!

دسته : ,
برچست ها :

انواع روكش هاي زمستاني استخر


تاریخ انتشار پست : 1399/1/31 بازدید : 14

يك روكش زمستاني استاندارد به ­طور معمول از مواد ضد آب ساخته­ شده و براي جلوگيري از ورود برگ­هاي درختان، زباله­ ها و البته نور خورشيد به استخر در طول مدتي كه استفاده نمي­شود، طراحي شده­ است.

روكش­ هاي زمستاني استخر، مقرون ­به ­صرفه بوده و براي هر دو نوع استخرهاي روي زمين و بالاتر از سطح زمين به­ طورگسترده مورد استفاده قرار مي گيرند؛ نصب آنها معمولاً آسان است و بيشتر آن ها بايد ظرف دو يا پنج سال بسته به شرايط آب و هواي منطقه اي تعويض شوند.

روكش ­هاي ايمني 

قيمت روكش­ هاي ايمني استخر كمي از روكش هايي كه براي نگهداري استخر در زمستان استفاده مي شود يبيشتر خواهد بود و نصب آن نيز اندكي به كار بيشتر احتياج دارد. اما بسياري از دارندگان استخر مي­دانند كه اين روكش­ ها ارزش اين هزينه و كار اضافي را دارند: روكش­ هاي ايمني ماندگاري طولاني ­تري دارند و در صورت افتادن كودك يا يك حيوان خانگي روي آنها، از استحكام كافي برخوردار هستند.

چرا به يك روكش ايمني احتياج خواهيد داشت؟

روكش­هاي زمستاني مانع از عبور زباله­ها و نورخورشيد مي­شوند ولي معمولاً تحمل وزن زيادي ندارند. از سوي ديگر، روكش­هاي ايمني با هدف تحمل وزن اضافي ساخته­مي­شوند كه نشان از آن است كه توانايي دور نگهداشتن كودكان و حيوانات خانگي از آب استخر را دارند.

فراتر از روكش­: تجهيزات و لوازم جانبي استخر

به ­منظور آماده كردن استخر براي زمستان، كارهايي بيش از انتخاب يك روكش بايد انجام داد. شما مي­توانيد از ميان تجهيزات استخر گزينه­ هايي را برگزينيد كه به شما در امر پاك كردن برف و زباله ­ها، حفظ تعادل شيميايي استخر و غيره كمك كند، ازجمله:

برف­روب: برف وزن بسيار زيادي دارد و مي­تواند به سرعت روكش استخر شما را در هم بشكند. منتظر ذوب شدن برف­ ها نمانيد. درعوض، از يك برف روب با دسته بلند براي كنار زدن برف­ ها استفاده كنيد. از برف روب­ هاي ساخته ­شده از لاستيك نرم را استفاده كنيد چون باعث آسيب يا پارگي روكش استخر نخواهند شد.كيت­ هاي شيميايي زمستان:كيت­هاي شيميايي زمستان مي­توانند از رنگي شدن آب جلوگيري كنند، رشد جلبك­ ها را مهار كنند و آب استخر را تا فصل بعدي شنا تازه نگه دارند.برگ گير: اين توري­ هاي سبك براي قرارگيري روي روكش ايمني استخر طراحي شده­اند. اين وسيله خارج كردن ضايعات و زباله ­ها را تسهيل كرده است. توري را برداريد و برگ­ ها را خارج كنيد، به همين سادگي!

براي كسب اطلاعات بيشتر درباره ساخت استخر ، تاسيسات استخر و فعاليت هاي مربوط به تعمير و نگهداري استخر( عايق بندي، تصفيه استخر و...) مي توانيد از كارشناسان تام استخر مشاوره بگيريد.

دسته : ,
برچست ها :

انواع وسایل و تجهیزات ارتودنسی


تاریخ انتشار پست : 1399/1/31 بازدید : 14

بسیاری از افراد گمان می‌کنند که اصلاح موقعیت دندان‌ها تنها از طریق بریس امکان‌پذیر است. در حالی ‌که در بسیاری از شرایط این گمان درست است، اما راه‌های جایگزین دیگری نیز برای اصلاح مشکلات ارتودنسی وجود دارد. با بهترین متخصص ارتودنسی همراه باشید.

در فرآیند درمان از ابزار ارتودنسی مختلفی برای درمان انواع مشکلات دندانی و ارتودنسی دندان بهره گرفته می شود.

بریس‌ها

به‌طور کلی از بریس‌ها برای “اصلاح موقعیت دندان‌ها” استفاده می‌شود. به‌ عبارت‌دیگر، آن‌ها فقط برای ما یک اتصالی را ایجاد می‌کنند که به کمک‌ آن می‌توانیم دندان‌ها را احاطه کرده و به نحو دلخواه حرکت دهیم.

براکت‌های توربو یا پشت دندانی

براکت‌های توربو لوازمی هستند که برای کاهش اوربایت‌های (عدم تراز بودن ردیف‌های دندانی) عمیق استفاده می‌شوند.

آرک‌های دندانی

قبل از آنکه بتوان بریس‌ها را برای تمام دندان‌ها استفاده کرد، اغلب نیازمند ایجاد فضای لازم و اصلاح اوربایت (تداخل بیش ‌از حد عمودی دندان‌های جلو) بیمار هستیم. یک راه برای اصلاح این امر، استفاده از ابزاری به نمام آرک دندانی در فک بالا یا پایین می‌باشد.

هدگیر

هنگامی‌که بین رشد فک بالا و پایین اختلاف وجود داشته باشد از این ابزار استفاده می‌شود.

هدگیر کششی معکوس

هدف از استفاده از هدگیر کششی معکوس، تشویق به رشد و جلو آمدن فک بالا می‌باشد که در پی آن اندربایت بیمار اصلاح‌ شده و ظاهر او بهبود می‌یابد.

نگه‌دارنده‌های متحرک فک بالا

اولین نگه‌دارنده‌ای است که بیماران در روز برداشت بریس، دریافت می‌کنند. این نگه‌دارنده متحرک باید همه اوقات استفاده شود تا زمانی که بیمار نگه‌دارنده “هاولی” را دریافت نماید.

نگه‌دارنده فنری فک پایین

در مواردی که تجمع پلاک یا جرم‌های دندانی وجود دارد و یا یک مشکل خاص باعث تورم لثه‌ها شده است، ممکن است استفاده از نگه‌دارنده‌های فنری فک پایین توصیه گردد.

نگه‌دارنده ثابت پشت دندانی

نگه‌دارنده ثابت پشت دندانی، سیم‌هایی هستند که در روز برداشت بریس‌های دندانی، به پشت دندان‌های جلویی فک بالا یا پایین متصل می‌شوند.

جداکننده‌ها

جداکننده‌ها حلقه‌های لاستیکی یا فلزی کوچکی هستند که بین ناحیه تماس دندان‌ها قرار داده می‌شوند. آن‌ها کمک می‌کنند تا فضای لازم برای قرار دادن باندهای دندانپزشکی در بین دندان‌های آسیای بزرگ فراهم شود.

کش‌های ارتودنسی

کش‌های ارتودنسی اولین مکانیسمی هستند که برای حرکت دندان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، به ‌نحوی‌ که از بالا به پایین به طرز مناسبی تراز گردند. تعداد استفاده‌شده آن‌ها در انواع ارتودنسی دندان (ارتودنسی ثابت، ارتودنسی نامرئی و ارتودنسی متحرک) متفاوت است. 

دسته : ,
برچست ها :

چگونه از بريس هاي خود مراقب كنيم؟


تاریخ انتشار پست : 1399/1/31 بازدید : 14

بريس يا (Braces) يك روش عالي براي صاف كردن دندان ها، اصلاح مشكلات بايت، بهبود ظاهر و افزايش عزت نفس در شما است. با اين حال، براي رسيدن به بهترين نتيجه ممكن، كارهايي وجود دارد كه بايد انجام دهيد

كمي بعد از اتصال بريس ها… 

پس از آنكه بريس  به دندان شما متصل شد، يك دوره 3 تا 7 روزه پيش روي شما قرار خواهد داشت. كه ممكن است در اين دوره مشكلات كوچكي براي شما پيش بيايد. براي مثال طي اين چند روز، ممكن است با وجود اتصال بريس ها نتوانيد به درستي صحبت كنيد. يا در صحبت كردن دچار مشكل باشيد. و يا اينكه هنگام بستن لب ها و دهان كمي حس ناخوشايند داشته باشيد.

سست و يا لق شدن دندان ها

روند صاف كردن دندان‌ هاي شما شامل حركت دادن آن‌ها به سمت موقعيت هاي مورد نظر متخصص ارتودنسي است. اين وضعيت مي تواند باعث شود برخي از دندان‌هاي شما در دهان سست شوند. برخي از افراد حتي ممكن است متوجه شوند كه دندان‌هايشان در كل مدت زمان درمان كمي شل يا لق شده است. با اين حال، اين كاملاً طبيعي است و بعد از برداشتن بريس ها، دندان هاي شما در فك و موقعيت جديد خود محكم جا مي‌گيرند

شكسته شدن براكت و يا سيم ارتودنسي

حتي اگر رژيم غذايي مناسب و توصيه شده پس از بريس ارتودنسي را مصرف مي‌كنيد و مرتبا با مسواك زدن يا نخ دندان كشيدن از دندان ها و بريس ها مراقبت مي‌كنيد، باز هم ممكن است شاهد شكسته شدن براكت و يا سيم در طول مدت درمان خود باشيد.

اگر متوجه شده ايد كه يكي از براكت هاي شما شل شده است، براي پيشگيري از آسيب براكت به ساختارهاي دهان مثل لپ ها يا لب ها حتما از مقداري وكس ارتودنسي استفاده كنيد. تا زائده هاي براكت به اين ساختارها آسيب وارد نكند.

غذا خوردن با بريس‌ها

اگر براي مدتي است كه بريس ارتودنسي داريد، بهتر است براي جلوگيري از بروز مشكلات متنوعي مانند شكسته شدن و يا شل شدن بخش هاي مختلف بريس تغييراتي در سبك زندگي و رژيم غذايي خود ايجاد كنيد.

به عنوان يك قاعده كلي، شما بايد بايد و بايد از مصرف غذاهاي بيش از حد چسبنده و شيرين كه مي‌توانند در لابلاي براكت‌ ها، سيم ها و بندهاي بريس گير كنند خودداري كنيد.

مسواك زدن و نخ دندان كشيدن

مسواك زدن و كشيدن نخ دندان به شيوه اي مناسب و صحيح، براي جلوگيري از سوراخ شدن دندان و يا پوسيدگي آن ها در اطراف براكت ها ضروري است. به طور معمول توصيه مي شود علاوه بر مسواك زدن در صبح و قبل از خواب، بعد از هر وعده غذايي يا ميان وعده، مسواك بزنيد.

هنگام نخ دندان كشيدن، به ياد داشته باشيد كه بالا و پايين هر سيم را نخ بزنيد. اگر در مورد چگونگي و راهكار صحيح نخ دندان زدن با بريس مطمئن نيستيد و اطلاعات كافي نداريد، بهتر است از متخصص ارتودنسي كمك بگيريد و شيوه صحيح نخ دندان زدن را از او ياد بگيريد.(براي آشنايي با بهترين متخصص ارتودنسي در كرج و تهران مي توانيد به سايت دندانپزشكي در كلينيك مراجعه كنيد.)


دسته : ,
برچست ها :

راه های درمان تلخی دهان


تاریخ انتشار پست : 1399/1/31 بازدید : 14

شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که در هر زمان از شبانه روز به خصوص صبح هنگام دهانتان مزه‌ای تلخ داشته باشد. خوردن شیرینی نیز در برطرف کردن این تلخی موثر نبوده و البته چندان هم خطرناک به نظر نمی‌آید. تلخی دهان از جمله مشکلات است که بسیاری از ما با حداقل یک بار با آن مواجهه شده‌ایم. تلخی دهان دلایل متعددی دارد که در این مطلب کلینیک دندانپزشکی تاج به این دلایل و راه‌های درمان تلخی دهان می پردازد.

دلایل تلخی دهان

رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان

کمبود ویتامین

رفلاکس معده

مصرف دخانیات

مصرف دارو

بارداری

استفاده از درمان‌های خانگی و طبیعی برای رفع تلخی دهان

سرکه سیب: مقداری سرکه سیب را همراه با کمی عسل در آب حل کنید و روزی یک بار میل کنید. سرکه سیب باعث حفظ تعادل Ph  دهان شده و به سلامت دهان کمک می‌کند.

جوش شیرین: یکی دیگر از مواد طبیعی موثر در رفع طعم تلخ دهان استفاده از جوش شیرین است. جوش شیرین با ماهیت قلیایی که دارد به حفظ تعادل Ph  کمک می‌کند. همچنین باعث از بین رفتن جرم و پلاک روی زبان می‌‍شود.

آب گرم و نمک: نمک دارای خاصیت ضد عفونی کنندگی است و از عفونت دهان جلوگیری می‌کند.

زردچوبه: کورکومین نوعی ماده ضد باکتری است که می‌تواند باکتری‌های بد دهان را از بین ببرد. زردچوبه یکی از مواد طبیعی است که حاوی این ماده است و به سلامت دهان و رفع طعم تلخ دهان کمک می‌کند.

چای سبز: چای سبز برای سلامت دهان و از بین رفتن تلخی دهان بسیار مفید است. مقداری چای سبز را در آب داغ ریخته و بگدارید روی حرارت پس از 5 دقیقه اجازه دهید سرد شود و چای را از صافی عبور دهید.

استفاده از روغن: روغن نارگیل و کنجد به حذف پلاک و اختلالات دهان کمک می‌کند. برای این درمان مقداری روغن کنجد یا نارگیل درون دهان ریخته و 10 الی 15 دقیقه آن را بچرخانید. سپس روغن را بیرون ریخته و دهانتان را مسواک کنید.

از خدمات کلینیک تاج به ونیر، ونیر کامپوزیت، ایمپلنت و... می توان اشاره کرد.

دسته : ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد