manoto - آرشیو 1398/12

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 937
» بازديد ديروز : 1980
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 2919
» بازديد سال : 936
» بازديد کل : 7803
» اعضا : 0
» مطالب : 2318

چرا كودكتان بايد از ريتينر يا نگهدارنده استفاد كند؟ 

پس از صرف زمان و هزينه براي بريس، نگه دارنده فرزند شما براي حفظ موقعيت دندان‌ها ضروري است. پس از برداشتن بريس، دندان‌ها شروع به سكني گزيني در يك مكان پايدارتر مي‌كنند. جويدن غذا، گاز گرفتن و حتي صحبت كردن مي‌تواند بر قرار گرفتن آن‌ها تأثير بگذارد. استفاده از نگهدارنده اين اطمينان را حاصل مي‌كند كه دندان‌ها در موقعيت مناسب براي مدت طولاني قرار خواهند گرفت.

چند نوع نگهدارنده وجود دارد؟

اكثر متخصصين ارتودنسي سه مدل اوليه از نگهدارنده‌ها را ارائه مي‌دهند. دو نوع از آن‌ها قابل جابجايي و يكي از آنها دائمي است.

نگهدارنده هاولي

اولين نگهدارنده متحرك، نگهدارنده هاولي ناميده مي‌شود. اين نگهدارنده از سيم‌هاي فلزي و اكريليك محكمي ساخته شده است كه براي تناسب با دهان قالب گيري مي‌شود. همان طور كه احتمالا ديده‌ايد، اكريليك به سقف دهان ثابت مي‌شود، در حالي كه سيم‌ها دندان‌ها را در جاي خود نگه مي‌دارند. اكريليك در رنگ‌هاي مختلف وجود دارد و مي‌تواند براي كودك شما سفارشي ساخته شود.

مزاياي نگهدارنده هاولي:

مي‌تواند به گونه‌اي تنظيم شود كه موقعيت دندان‌هاي كودك شما را بهبود ببخشد.از نگهدارنده اسيكس قوي تر است.مي‌توانند تعمير شوند.معايب نگهدارنده هاولي:

سيم فلزي روي دندان‌هاي جلو بسيار قابل توجه است.

مي تواند بيش از نگهدانده اسيكس گفتار را تحت تاثير قرار دهد، هر چند هر دو نوع مي‌توانند شيوه صحبت كردن را تغيير دهند.

چگونه بايد از ريتينر يا نگهدارنده هاولي استفاده كرد؟

نگهدارنده هاولي به راحتي استفاده مي‌شود – شما به راحتي سيم را در اطراف دندان‌هاي جلو خود مي‌كشيد، و اكريليك محكم به سقف دهان‌تان ثابت مي‌شود. بسيار مهم است كه نگهدارنده در چند ماه اول به صورت تمام وقت استفاده شود (استفاده تمام وقت به معني حداقل 18 ساعت در روز است). اين چند ماه اول واقعا براي سكني گزيني صحيح دندان‌ها مناسب است. بعد از چند ماه، متخصص ارتودنسي شما مي‌تواند به طور معمول ميزان استفاده روزانه مورد نياز از نگهدارنده براي حفظ موقعيت دندان‌ها را كاهش دهد.(براي اشنايي بهتر با بهترين متخصص ارتودنسي در كرج و تهران ميتوانيد به سايت دندانپزشكي دركلينيك مراجعه كنيد.)

دسته : ,
برچست ها :

هوش مصنوعی چه نقشی در خانه هوشمند ایفا می کند؟


تاریخ انتشار پست : 1398/12/28 بازدید : 14

هوش مصنوعی به بیمارستان ها، مراکز پلیس،کارخانه ها و حتی زمین های کشاورزی نفوذ کرده است. خانه های ما نیز از هوش مصنوعی بی بهره نمانده اند که به آن خانه هوشمند می گوییم.

هوش مصنوعی چیست؟

تاریخچه هوش مصنوعی از زمان باستان و با اسطوره ها، داستان ها و شایعاتی درمورد ساخت خدایانی شروع می شود که سازنده ی آن ها یک هوش مصنوعی ایجاد می کرد. جرقه های هوش مصنوعی مدرن توسط فیلسوف های کلاسیک زده شد که می خواستند فرآیند تفکر در انسان را به عنوان دستکاری مکانیکی نمادها تشریح کنند. این کار در زمان اختراع کامپیوتر دیجیتال قابل برنامه ریزی و در دهه ی ۱۹۴۰ به اوج خود رسید.

امروزه، هوش مصنوعی در ماشین هایی تعبیه می شود که می توانند اطلاعات را از محیط دریافت کرده و به منظور رسیدن به یک هدف، تصمیم گیری به موقع داشته باشند. شاید تصور کنید که هوش مصنوعی قادر است مانند انسان فکر کند اما میان هوش مصنوعی و هوش انسان تفاوت های عمده ای وجود دارد. با این حال، فاصله ی این دو روز به روز کمتر می شود. اگرچه هوش مصنوعی تا کنون نتواسته دقیقا مثل هوش آدمی عمل کند اما بعضی کارها را حتی بهتر از انسان انجام می دهد!

هوش مصنوعی چه کاربردهایی دارد؟

روباتیک تشخیص هویت کشاورزی صنعت و کارخانه ها بازی های کامپیوتری

کاربرد هوش مصنوعی در خانه هوشمند

تعداد تجهیزات هوشمند الکترونیک رو به افزایش است. این وسایل را از طریق یک اپلیکیشن در گوشی هوشمند، تبلت و کامپیوتر می توان کنترل کرد. گجت های هوشمند در خانه از طریق اینترنت اشیاء به یکدیگر متصل شده و در هماهنگی با یکدیگر عمل می کنند. اما وسایل بهره مند از هوش مصنوعی یک گام از سایرین جلوترند.

برای توضیح چگونگی کاربرد هوش مصنوعی در هوشمند سازی خانه بهتر است از یک مثال کمک بگیریم: تصور کنید در راه برگشت به خانه هستید و به فاصله ی معینی تا خانه می رسید. سیستم هوشمند خانه لحظه ی ورود شما را می فهمد و در واکنش به آن، ترموستات هوشمند از حالت صرفه جویی در انرژی درآمده و دمای خانه را به میزان دلخواه شما می رساند، درب پارکینگ برایتان باز می شود و زمانی که به داخل خانه پا می گذارید، لامپ های هوشمند روشن می شوند، پرده هوشمند کنار می رود، آهنگ مورد علاقه تان از اسپیکر هوشمند پخش می شود و قهوه ساز برایتان قهوه آماده می کند.

کاربرد هوش مصنوعی در صرفه جویی مصرف انرژی در خانه هوشمند

هنگام خریدن وسایل خانه به برچسب انرژی آن توجه می کنیم. اما نمی دانیم که این وسایل حتی زمانی که خاموش هستند هم برق و سایر انرژی ها را مانند یک هیولای پنهان مصرف می کنند. در خانه هوشمند مجهز به هوش مصنوعی میزان مصرف انرژی و انتشار کربن از طریق کنترل خودکار ترموستات هوشمند، پریزهای هوشمند و سیستم روشنایی هوشمند به حداقل می رسد.

دسته : ,
برچست ها :

آیا ارتودنسی یک دندان کج به تنهایی امکان پذیر است؟


تاریخ انتشار پست : 1398/12/28 بازدید : 14

مشکلات و دردسرهای یک دندان کج شده

بدفرم شدن سایر دندان ها مشکل در حرف زدن یا ادای برخی حروف و کلمات مشکل در جویدن آسیب زدن به لثه، لب ها و لپ ها از داخل تهدید بهداشت دهان و دندان دشواری در نخ دندان کشیدن یا مسواک زدن تسریع رشد پلاک در دندان ها

یک دندان کج چگونه صاف میشود آیا ما ارتودنسی تک دندان داریم؟

در حقیقت صاف کردن و ارتودنسی یک دندان کج شده از آنچه فکر می کنید رایج تر است و ما سالانه مراجعان زیادی داریم که تنها میخواهند یک دندان خود را ارتودنسی کنند.

ارتودنسی یک دندان کج با دستگاه ثابت امکانپذیر است؟

از آنجایی که موثرترین  و بهترین روش ارتودنس به نوعی ارتودنسی ثابت با بریس است، احتمالا متخصص ارتودنسی برای درمان و اصطلاح یک دندان کج از این روش استفاده کند. این بریس ها میتوانند از جنس فلز باشند یا از جنس سرامیک که به آن ها ارتودنسی سرامیکی هم گفته میشود. بریس ارتودنسی به دندان کج فشار وارد میکنند و آن را وادار میکنند که به مرور زمان صاف شود.

صاف کردن دندان بدون بریس ارتودنسی

اگر دوست ندارید ارتودنسی تک دندان خود را با بریس ارتودنسی انجام دهید نگران نباشید. زیرا روش های جایگزین دیگری برای صاف کردن دندان کج شما وجود دارد. در ادامه با این روش ها آشنا خواهید شد

ارتودنسی یک دندان با کمک نگهدارنده ها یا ریتینرها

ما دو نوع نگهدارنده ارتودنسی ثابت و متحرک داریم. که نمونه های غیرثابت آن جزء ارتودنسی متحرک هستند. نگهدارنده ثابت را وقتی به دهان و دندان متصل کردند تا پایان درمان و روند اطلاح خارج نمیکنند. اما نگهدارنده متحرک فرق میکند و شما میتوانید هنگام خوردن یا آشامیدن یا مواقع ضروری آن ها را خارج کنید.

وسیع کننده های کام

متخصص ارتودنسی می تواند برای بزرگتر کردن قوس دندانهای فوقانی در فک بالا، از وسیع کننده های کام یا بزرگ کننده کام استفاده کند. این کار باعث می شود تا دندان ها به موقعیت طبیعی خود تغییر پیدا کنند.

ارتودنسی تک دندان با اینویزیلاین

اینویزیلاین ها نیز در دسته ارتودنسی نامرئی قرار دارند. این دستگاه های ارتودنسی در واقع همان قالب های شفاف ارتودنسی هستند که روی دندان های فک بالا و پایین قرار میگیرند. اینویزیلاین ها بهترین درمان برای ارتودنسی تک دندان هستند. 

دسته : ,
برچست ها :

ارتودنسی قبل ایمپلنت دندان یا بعد ازایمپلنت؟


تاریخ انتشار پست : 1398/12/28 بازدید : 14

اگر یک یا چند دندان شما افتاده باشد، روش‌های متعددی برای جایگزین کردن آنها وجود دارد. ایمپلنت‌ دندان برای جایگزینی ریشه‌ها و ایجاد تکیه‌گاهی برای دندان‌های مصنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرند. ایمپلنت‌ها راحت بوده و مانند دندان‌های طبیعی به نظر می‌رسند. نصب یک یا چند ایمپلنت دندان غالباً باید توسط یک متخصص ارتودنسی خوب انجام بگیرد.

نقش ارتودنسی در برنامه‌ریزی برای ایمپلنت دندان

ارتودنسی می‌تواند به منظور ممکن ساختن نصب ایمپلنت‌های دندانی در برخی موارد خاص ضرروی باشد. زمانی که فضای کافی برای قرار دادن یک ایمپلنت بین دو دندان وجود نداشته باشد یا ریشه‌های دندان در دو طرف فضایی که ایمپلنت باید نصب شود دارای انحراف باشند، حرکات ارتودنسی می‌تواند تنها راه حل موجود برای بیماران برای آنکه بتوانند امکان نصب ایمپلنت‌ها را تصور کرده و احتمال موفقیت افزایش یابد، باشد.

مزایای انجام ارتودنسی پیش از ایمپلنت دندان

اگر شما با توجه به خواست دندانپزشک قصد انجام درمان ارتودنسی برای اصلاح مال‌الکوژن، بهبود موقعیت دندان‌های مشخص که ظاهر نازیبایی دارند و راست کردن دندان‌های کج را دارید، بهتر است که این روش را پیش از نصب ایمپلنت‌ها در نظر بگیرید. زیرا بعد از نصب شدن ایمپلنت‌ها، دیگر قابل جابه‌جایی نبوده و می‌تواند از انجام اصلاحات ارتودنسی جلوگیری کند.از طرف دیگر در برخی موارد، ارتودنسی می‌تواند فاصله‌ی قابل ملاحظه‌ای که در اثر کشیدن دندان‌ها ایجاد شده است را کم کند و بنابراین تعداد ایمپلنت‌های دندانی مورد نیاز نیز وهزینه ایمپلنت کم می‌شود .
ارتودنسی بعد از ایمپلنت

هنگامی که چندین دندان در یک ناحیه از دندان افتاده باشند،گاهی اوقات برای متخصص ارتودنسی پیدا کردن تکیه‌گاه جهت نصب اتصالات ارتودنسی که برای حرکاتی که می‌خواهد انجام دهد ضروری است، مشکل می‌باشد. در این صورت انجام ایمپلنت می‌تواند تکیه‌گاه محکمی برای قرار دادن اتصالات، سیم‌ها، کش‌ها و غیره فراهم کند.

معایب انجام درمان ارتودنسی بعد از ایمپلنت

گاهی اوقات بیماری که قبلاً ایمپلنت دندان را انجام داده است، تمایل دارد که اصلاحات ارتودنسی را به منظور بهبود اکلوژن انجام دهد. بنابراین، از آنجایی که امکان جابه‌جایی ایمپلنت دندانی با هر حرکت ارتودنسی غیرممکن است، می‌تواند از اصلاح دندان‌های خاص با شکل قرارگیری نامناسب جلوگیری کند. یک ایمپلنت را نمی‌توان به سمت جلو، عقب، پایین یا خارج از استخوان به طرف بالا حرکت داد، بنابراین دندان جایگزین شده با ایمپلنت باید همان موقعیتی که در ابتدای درمان داشته است را حفظ کند. 

دسته : ,
برچست ها :

پروتز‌ دندان چیست؟


تاریخ انتشار پست : 1398/12/28 بازدید : 14

امروزه روش‌های مختلفی برای جایگزین کردن دندان آسیب دیده و یا جای خالی آن وجود دارد که استفاده از پروتز‌ دندان یکی از این روش‌ها است. با کلینیک دندانپزشکی تاج همراه باشید.

انواع پروتزها

پروتز ثابت پروتز متحرک پروتز ایمپلنت

پروتز ثابت دندان

یکی از انواع مختلف پروترها، پروتز دندان ثابت است که با نام عمومی روکش دندان بین افراد شناخته شده است. پروتز دندانی ثابت همانند دندان درون دهان قرار می‌گیرد و بعد از قرار گیری خیلی متوجه تفاوت آن با دندان طبیعی خود نمی‌شوید. پروتزهای دندان ثابت خود دو نوع هستند: 1. روکش تک واحدی دندان 2. بریج دندان.

پروتز‌ دندان متحرک

گاهی به دلایل متعدد نمیتوان برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته از پروتزهای دندانی ثابت استفاده کرد که در این صورت این افراد از  پروتز‌ دندان متحرک استفاده می‌کنند ، پروتز‌ دندان متحرک همانطور که از نام آنها پیداست قابلیت جا به جایی و تحرک داشته و به راحتی در داخل دهان گذاشته و برداشته می‌شوند. دندان‌های مصنوعی در این دسته جای دارند. پروتز دندانی متحرک در بین سالمندان، محبوبیت بیشتری دارد اما این به این معنا نیست که جوانان از این نوع پروتز دندان استفاده نمی‌کنند. پروتز دندانی متحرک سه نوع هستند:

پروتز دندانی کامل یا پارسیل پروتز دندان اوردنچر پروتز کامل دندان یا دست دندان

پروتز دندانی ایمپلنت

با پیدایش ایمپلنت‌ دندان روش جدیدی برای درمان دندان‌های از دست رفته و بازگردانی زیبایی به چهره، به وجود آمده است. ایمپلنت دندان یکی دیگر از پروتزهای دندان است که یک پایه برای دندان طبیعی است و از جنس تیتانیوم ساخته شده است. این پایه تیتانیومی درون استخوان فک قرار می‌گیرد و کاملا بی خطر بوده و به خوبی با بدن سازگار می‌شود.

نحوه مراقبت از پروتز‌ دندان متحرک

دو بار مسواک زدن برای پروتز دندان متحرک مراقبت از پروتز دندان متحرک هنگام تمیز کردن قرار دادن دندان مصنوعی یا پروتز دندان متحرک هفته ای یک بار داخل یک محلول ضدعفونی کننده و در صورت عدم استفاده قرار دادن پروتز دندان متحرک در محلول آب و نمک تمیز کردن سطح خارجی پروتز دندان متحرک با مسواک مخصوص دندان مصنوعی و همچنین تمیز کردن دهان و لثه و مخاط دهان با یک مسواک نرم تمیز کردن پروتز دندان متحرک بلافاصله بعد از مصرف غذاهای شیرین و رنگی

از خدمات کلینیک تاج به دندانپزشکی بارداری، ونیر، لمینت دندان و... میتوان اشاره کرد.

دسته : ,
برچست ها :

5 فايده انجام عمل بالون معده


تاریخ انتشار پست : 1398/12/28 بازدید : 14

“من اضافه وزن زيادي دارم و دوست دارم خيلي زود وزن كم كنم، ميگن عمل جراحي لاغري كلي از من وزن كم ميكنه و خيلي هم مطمئنه، اما من از عمل كلا ميترسم. از طرفي ديگه نميتونم با رژيم لاغري و ورزش خودم رو آزار بدم بايد چكار كنم؟

توصيه هر متخصص جراحي لاغري  به اين افراد انجام عمل بالون معده است. اين عمل فوايد زيادي دارد، كه به طور خلاصه ما در اين مقاله 5 فايده انجام آن را ليست كرده ايم.

۱. نياز به عمل جراحي ندارد 

برخلاف عمل هاي جراحي لاغري ما در بالون گذاري از هيچ وسيله جراحي استفاده نميكنيم بلكه تنها از يك لوله باريك و دراز به نام آندوسكوپ بهره ميبريم. براي اينكار به بيمار آرامبخش ميزنيم تا كاملا ريلكس شود. سپس لوله آندوسكوپ كه حاوي بالون و يك دوربين در سر لوله است از طريق دهان و مري وارد معده ميشود.

۲.  موقتي است و بالون برداشته ميشود.

همانطور كه گفته شد ما بالون را نهايتا تا ۶ ماه در معده نگهداري ميكنيم و بعد از آن بايد بالون را از معده در برداريم. در مقاسيه با عمل جراحي لاغري اين يك مزيت خوب محسوب ميشود. زيرا اغلب عمل هاي لاغري غيرقابل بازگشت هستند. اما اين عمل اينگونه نيست. براي مثال در عمل اسليو معده يا ساسي باي پس معده  زماني كه بخشي از معده برداشته شد و از بدن بيرون آمد، ديگر نميتوان آن بخش را حتي بعد از چند ساعت دوباره پيوند زد و تا آخر عمر بايد به همان شكل با سيستم گوارش جديد خود كنار بياييد.

3.هزينه بالون بسيار كمتر از عمل جراحي لاغري است

به طور معمول هزينه عمل جراحي لاغري بيشتر از ۱۰ ميليون تومان است، اما هزينه چندان زياد نيست و نسبت به جراحي به شدت هزينه كمتري دارد.

۴. اگر واجد شرايط عمل لاغري نيستيد ميتوانيد بالون بگذاريد

هرچند كه بهترين روش لاغري انجام عمل جراحي است، اما بايد به اين نكته هم توجه كرد كه هر كسي شرايط انجام عمل لاغري را ندارد. براي اينكه كانديد مناسبي باشيد حتما لازم است كه از هر لحاظ واجد شرايط تعيين شده باشيد. براي مثال بايد شاخص توده بدني بالايي داشته باشيد، از اضافه وزن بيشتر از ۴۵ كيلو رنج ببريد و ….

۵. كاهش وزن با بالون واقعا زياد است

همه ميدانيم كه بهترين روش لاغري انجام عمل جراحي است. اما انجام بالون گذاري دست كمي از جراحي ندارد. هرچند كه ميزان كاهش وزن در بالون معده كمتر از عمل جراحي است اما شما با اين روش ميتوانيد مقدار زيادي از اضافه وزن خود را كم كنيد. ميزان كاهش وزن با اين روش به طور ميانگين ۱۰ تا ۲۵ كيلوگرم است

دسته : ,
برچست ها :

فلزات و افزودنيهاي موجود در مواد غذايي :


تاریخ انتشار پست : 1398/12/28 بازدید : 14

سرب 

سرب يكي از فلزات سنگين است كه بطرق مختلف ، سبب آلودگي محيط و در نتيجه ايجاد عوارض مسموميت حاد و يا مزمن در انسان ميشود.

مس

مس يكي از عناصر لازم در تغذيه انسان و دام است و به مقادير كم در توليد هموگلوبين خون موثر است. به مقدار زياد در اغذيه ايجاد عوارض و مسموميت مينمايد. استاندارد مس در بيشتر كشورها ، ۲۰ppm در اكثر مواد غذايي است و در نوشابهها و آب ميوه اين مقدار ۲ppm ميباشد.

قلع

مواد غذايي حاوي قلع در انسان ايجاد مسموميت مينمايد. گزارشهاي متعددي مبني بر مسموميت افراد ناشي از مصرف آبميوه و يا مشروبات نگاهداري شده در قوطي ، در دست است. در صنايع غذايي ، قوطيهاي فلزي كه به منظور نگاهداري اغذيه بكار ميروند، اغلب بوسيله يك ورقه قلع پوشيده ميشوند.

افزودنيهاي مواد غذايي

 محافظها

نگهدارندهها ، مواد شيميايي هستند كه با جلوگيري از رشد ميكروارگانيسمها و اكسيداسيون مواد اكسيد شونده و كنترل فعاليت آنزيمها ، فساد مواد غذايي را به تاخير انداخته و مدت نگهداري آنها را طولاني مينمايند.

 تثبيت كنندهها و استحكام دهندهها

شامل مواد ي مانند صمغها ، نشاسته و دكسترين و ژلاتين و بعضي تركيبات پروتئيني و غيره ميباشد كه در اثر تركيب آنها با آب مواد غذايي ، خاصيت چسبندگي به ماده غذايي داده و حالت ژلهايشكل توليد ميكنند و در بيشتر پودينگها ، سسهاي سالاد ، انواع ژله و غيره استفاده ميشود.

 مكملهاي غذايي

مكملهاي غذايي ، موادي هستند كه به عنوان تكميل كننده و تقويت كننده به مواد غذايي اضافه ميشوند. مثلا ويتامين D به شير ، ويتامينهاي گروه B به محصولات غلات ، ويتامين A يا بتاكاروتن به مارگارين و روغنهاي گياهي ، ويتامين C به آبميوهجات كنسرو شده و مصنوعي كه از اسانس ، شكر و رنگ تهيه ميشوند، افزوده ميگردند.

 عوامل اسيد كننده

اين عوامل مواد ي هستند كه جهت پايين آوردن PH به مواد غذايي افزوده ميشوند كه ضمن اصلاح طعم ، بطور غيرمستقيم از رشد باكتريها جلوگيري نموده و مدت زمان استريل محصولات كنسرو را كمتر مينمايند. همچنين باعث جلوگيري از شكرك زدن مرباجات در غلظتهاي زياد ميگردند. اين مواد عبارتند از: اسيد سيتريك ، اسيد استيك ، اسيد ماليك و … .

 طعم دهنده ها

براي تغيير طعم و اصلاح طعم مواد غذايي از طعم دهندههاي طبيعي مانند ادويه جات و اسانس هاي طبيعي و يا از طعم دهندههاي مصنوعي مانند اسانسها استفاده ميشود.

 رنگها

رنگها مواد رنگي مختلفي ميباشند كه به صورت طبيعي و يا مصنوعي تهيه شده و جهت خوش منظر كردن و يا متحدالشكل كردن و گاهي هم براي مخفي كردن و نامحسوس جلوه دادن عيوب و تقلب در فراوردههاي غذايي بكار ميروند.

دسته : ,
برچست ها :

تعيين سايز انگشتر براي كسي كه دوستش داريد


تاریخ انتشار پست : 1398/12/28 بازدید : 14

اگر ميخواهيد براي مثال براي دوست خود انگشتر بخريد ميتوانيد به صورت غير مستقيم و بدون اينكه خودش بفهمد سايز انگشتش را پيدا كرده و متناسب با آن اقدام به خريد انگشتر طلا زنانه يا دخترانه كنيد. براي اين منظور ميتوانيد از روش هاي ذكر شده در ادامه كمك بگيريد.

۱. دوستان نزديك بهترين مرجع براي تعيين سايز انگشتر 

بيشتر مردها و پسرها توجهي به جزئيات ندارند و براي مثال از سايز انگشتر دوست يا نامزد خود اطلاعي ندارند. اگر شما هم اينگونه هستيد و قصد خريد انگشتر طلا زنانه يا دخترانه داريد، بهتر است كه هر طور شده سايز انگشت او را پيدا كنيد. اولين راهي كه شايد به ذهن همه برسد، پرسوجو از دوستان و آشناياني است كه احتمالا صميمت خاصي با دوست و يا نامزدتان دارند. براي اين منظور دو سناريوي زير را اجرا كنيد:

با يكي از دوستان و يا آشنايان نزديك نامزد خود قرار ملاقات بگذاريد و از او خواهش كنيد كه سايز انگشتر نامزدتان را اگر ميداند به شما بگويد. اگر او هم اطلاع نداشت، از او بخواهيد به نزد نامزدتان برود و يك داستان خيالي براي او سر هم كند. به اين شكل كه به نامزدتان بگويد ميخواهد براي كسي كه دستانش شبيه به اوست انگشتر بخرد و با اين ترفند سايز انگشتش را بگيرد.

علاوه بر اين، براي تعيين مدل و نوع انگشتر، حتما از نظر دوستان نامزدتان كمك بگيرد هرچه باشد آن ها احتمالا سليقه و جزئيات علايق او را بيشتر از شما ميشناسند و ميتوانند به شما كمك كنند.

۲. از كسي كه دستان و انگشتانش مشابه دوست يا نامزدتان است كمك بگيريد

با دقت به دست هاي خواهر، مادر، دوستان و يا هر كدام از آشناياني كه با آن ها راحت هستيد نگاهي بي اندازيد. ببينيد كه دست كدامشان مشابه دست نامزدتان است. از آن خانم بخواهيد كه سايز انگشتش را به شما بگويد تا شما بتوانيد بر اساس سايز انگشت او براي نامزد يا دوستتان انگشتر طلا بخريد. حتي ميتوانيد از او خواهش كنيد كه با شما به طلافروشي بيايد و با دست كردن انگشترها در انتخاب بهترين سايز انگشتر به شما كمك كند. البته به اين نكته توجه كنيد كه سايز انگشتي كه به دست خواهيد آورد ۱۰۰ درصد مطابق سايز انگشتر نامزدتان نخواهد بود اما ميتواند نزديك باشد.

۳. چرا از خودش كمك نگيريم؟

نه اشتباه نكنيد! ما از شما نميخواهيم كه مستقيما به او بگوييد كه “سايز انگشترن چقدر است چون ميخواهم برايت انگشتر بخرم!!” ما از شما ميخواهيم كه نقش بازي كنيد و آن هم چه نقشي!

يك داستان ساختگي از خود در بياوريد و يكي دو تا انگشتر استيل و يا نقره را به او نشان دهيد و براي مثال به او بگوييد كه قصد داريد براي مادر، خواهر و يا خلاصه هر يك از آشنايان جهت تبريك تولد انگشتر كادو دهيد. به او بگوييد كه انگشترها را دست كند و نظرش را در مورد سايز و اندازه انگشتر به شما بگويد. با اين ترفند احتمالا قادر خواهيد بود سايز دقيق انگشتتر مناسب دوست يا نامزد خود را پيدا كنيد.

اگر قصد خريد طلا به صورت اينترنتي داريد مي توانيد به سايت طلا فروشي آنلاين كيش طلا مراجعه كنيد.

دسته : ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد