X
manoto - شباهت ها و تفاوت های ارتودنسی دیمون و ارتودنسی با لیزر s

manoto - شباهت ها و تفاوت های ارتودنسی دیمون و ارتودنسی با لیزر

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 208
» بازديد ديروز : 3
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 210
» بازديد سال : 2409
» بازديد کل : 5094
» اعضا : 0
» مطالب : 1970

ارتودنسی دیمون: در این روش از براکت هایی استفاده می شود که قابلیت باز و بسته شدن به صورت کشویی را دارند. در این روش نیازی به استفاده از کش و یا نگهدارنده در اطراف براکت ها نیست و به این ترتیب نظافت این نوع براکت ها را می توان کار راحتی دانست. چرا که در روش های سنتی استفاده از کش ها در اطراف براکت ها باعث تجمع میکروارگانیسم ها می شد و به همین دلیل رعایت بهداشت دهان و دندان را با مشکل رو به رو می کرد. از ویژگی های این روش می توان به طول درمان کوتاه، هزینه پایین نسبت به ارتودنسی ثابت، راحتی استفاده، سهولت رعایت بهداشت دهان و دندان و ... اشاره کرد.

حتما بخوانید... مجله دندانپزشکی

ارتودنسی با لیزر:  ارتودنسی با لیزر یکی از روش هایی است که به کمک آن می توان میزان درد، التهاب لثه و خونریزی را کاهش داد. در واقع لیزر مورد استفاده در این حوزه نور متمرکز و پر انرژی را از خود ساطع می کند و به این ترتیب می تواند باعث برش لثه و یا از بین بردن بافت های لثه شود. البته این لیزر دو نوع می باشد و برخی برای برش استخوان ها و برخی دیگر برای برش بافت های نرم مورد استفاده قرار می گیرد.

شباهت های ارتودنسی دیمون و ارتودنسی با لیزر

اولین نکته ای که در رابطه با شباهت های ارتودنسی دیمون و ارتودنسی با لیزر می توان ذکر کرد نوع درمان در هر دو روش می باشد. در هر دو روش هدف از درمان اصلاح دندان ها و از بین بردن ناهنجاری های موجود در دندان ها می باشد. مورد دیگری که در این رابطه می توان به آن اشاره کرد طول دوره درمان می باشد. در هر دو روش ذکر شده طول دوره درمان نسبت به روش های سنتی کوتاه تر می باشد.

تفاوت های ارتودنسی دیمون و ارتودنسی با لیزر

در رابطه با تفاوت های ارتودنسی دیمون و ارتودنسی با لیزر باید به این نکته اشاره کرد که ارتودنسی با لیزر بدون هیچ گونه درد و خونریزی انجام می شود. اما در ارتودنسی دیمون ممکن است شاهد درد، التهاب لثه و مشکلات این چنینی بود.

موضوع دیگری که در رابطه با تفاوت های ارتودنسی دیمون و ارتودنسی با لیزر می توان ذکر کرد هزینه ی انجام هر یک از این موارد می باشد. با توجه به این که در درمان های مربوط به دندانپزشکی یکی از موضوعات مهم برای بیماران موضوع هزینه ها می باشد باید بگوییم هزینه ارتودنسی با دیمون کمتر از ارتودنسی با لیزر می باشد.

منابع:

·       http://www.lachine.ir/

·       https://www.chalava.ir/

دسته :
برچست ها :
نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد