X
manoto - روش انجام پیتاژ مو چگونه است؟ s

manoto - روش انجام پیتاژ مو چگونه است؟

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 208
» بازديد ديروز : 3
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 210
» بازديد سال : 2409
» بازديد کل : 5094
» اعضا : 0
» مطالب : 1972

روش انجام پیتاژ مو چگونه است؟


تاریخ انتشار پست : 1399/12/5 بازدید : 0

پیتاژ کردن موها یک تکنیک کوتاهی مو است که از قیچی یا تیغ های مخصوص که نیاز به مهارت دارد برای کوتاهی مو استفاده می کنند. این شیوه کوتاهی برای کسانی که موهای بلند و پرپشتی دارند مناسب تر است که باعث می شود موهایشان هم موخوره نزند و هم زیبا به نظر برسد. برای پیتاژ کردن موها ابزارهای مخصوصی وجود دارد که با استفاده از آن ها، موها به خوبی خرد میشن و جای قیچی روی موها نمی ماند و به خاطر همین است که معمولا آرایشگران از این وسیله کاربردی برای خرد کردن انتهای مو و همچنین کم حجم کردن موهای پرپشت و یا پرحجم نشان دادن موهای کم پشت استفاده می کنند. با استفاده از شونه های تیغ دار موها به هر اندازه که تمایل داشته باشید کوتاه و خرد میشه و در نهایت شکل و ظاهر خیلی خوبی برای موها به وجود می آید.

بیشتر بخوانید... دوره های آموزش آرایشگری

جهت آشنایی کامل با دوره آموزش تاتو صورت اینجا کلیک کنید.

معرفی و آموزش کار با انواع قیچی پیتاژ مو

این روش برای انجام کوتاهی مو مدل لایه ای و خرد و همچنین مدل مو پیکسی بسیار مناسب است و هیچ جای برشی روی موها باقی نمی ماند و در نهایت یک مدل مو حرفه ای و زیبا خواهید داشت.

یکی از ابزارهای پیتاژ به نام قیچی تکسچرازینگ یا قیچی پیتاژ یا قیچی اره ای یا همان قیچی اسکراب می باشد که این قیچی با این چهار اسم شناخته میشود.

بیشتر بخوانید... آموزشی گریم و متعادل سازی

قیچی های تکسچرازینگ بر دو دسته هستند:

  1. قیچی ای که یک طرف آن حالت تکسچر یا اره ای دارد.
  2.  قیچی ای که دوطرف آن تکسچر یا اره دارد.

قیچی هایی که دو طرف آنها تکسچر و اره ای هستند ۲۵ درصد از موها را کم می کنند و بیشتر برای موهای کلاسیک استفاده می شود. این ۲۵ درصد در صورتی صدق میکند که فواصل بین دندانه با سطح مقطع قیچی برای کات یک اندازه باشد که در آن صورت میتوانیم از ۲۵ درجه استفاده کنیم. اصولا به این قیچی ها در عامیانه ۲۵ درصد نیز گفته می شود.

برای حجم گیری موهای فشن بیشتر از قیچی ۵۰ درصد که در یک طرف تیغه ی صاف مثل قیچی معمولی و یک طرف تکسچر یا اره ای است، استفاده می شود. در فواصل استاندارد بین تکسچرهای قیچی در حالت عادی از ۱۶ صدم میلیمیتر تا ۴ صدم میلیمتر تلورانس دارد.
رفرنس:

بهترین آموزشگاه آرایشگری در تهران

 

دسته :
برچست ها :
نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد